joomla templates top joomla templates template joomla

„Szpital z Grudziądza” i sam Grudziądz prezentowany jest jako synonim „kolesiostwa”, „niegospodarności”, "rekordowego zadłużenia”. W kampanii samorządowej Grudziądz i Szpital stają się „sławni”

R.Ż/eSerwis.info; fot: screen TVN24 włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

„Szpital z Grudziądza” pojawia się coraz częściej w dyskusji o służbie zdrowia. Politycy Prawa i Sprawiedliwości, ale nie tylko, podają grudziądzką placówkę jako przykład „niegospodarności”, „kolesiostwa”, a także „rekordowego zadłużenia”.
 
Kolejny raz w dyskusji pomiędzy politykami w topowych programach publicystycznych pojawia się temat „Szpitala z Grudziądza”. Tym razem w niedzielnej „Ławie Polityków” w TVN24 wspomniał o nim wiceminister Obrony Narodowej Bartosz Kownacki.
 
Po tym jak Krzysztof Gawkowski z SLD podczas dyskusji o służbie zdrowia wspomniał o zadłużeniu, nie trzeba było długo czekać, aby w kontrze do jego wypowiedzi padło już wspominane wielokrotnie w ostatnich miesiącach sformułowanie: 
 
- „Szpital w Grudziądzu” -
który przytaczany jest od wielu miesięcy przez polityków jako synonim „niegospodarności” i „rekordowego zadłużenia”.
 
- „Pan Gawkowski mówi o szpitalach zadłużonych to warto wspomnieć o szpitalu w Grudziądzu, najbardziej zadłużony szpital w Polsce. Kto rządzi w Grudziądzu? Platforma Obywatelska” - wspomniał o Grudziądzkim Szpitalu Bartosz Kownacki wiceminister Obrony Narodowej w tracie programu „Ława Polityków”. 
 
Poseł dodał, że: 
 
- „W Grudziądzu podobnie jak w wielu miastach w Polsce rządzi Platforma Obywatelska. Wy kochacie te samorządy tylko dlatego, że macie tam stanowiska dla swoich”.
 
„Szpital w Grudziądzu” jest od pewnego czasu regularnie wspominany  na łamach TVN24, a także TVP info i to wielokrotnie, Mówił o nim premier Mateusz Morawiecki, a także wielu innych polityków z Prawa i Sprawiedliwości. Niemal przy każdej okazji, kiedy opozycja parlamentarna rozpoczyna temat służby zdrowia pada przykład „szpitala w Grudziądzu” i przykład gigantycznego zadłużenia z jakim się zmaga ta placówka medyczna w samorządzie, którym kieruje od kilku kadencji Platforma Obywatelska.