joomla templates top joomla templates template joomla

GDK'10: Kwiaty pod pomnikiem Kopernika

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

W piątek 19 lutego 2010 o 12:00 w dniu urodzin Wielkiego Astronoma,
uroczystym złożeniem kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika
rozpoczynamy XXXVIII GRUDZIĄDZKIE DNI KOPERNIKOWSKIE (GDK'10).

Serdecznie zapraszamy delegacje grudziądzkich
placówek edukacyjnych i kulturalnych oraz wszystkich miłośników astronomii.

Otwarcie Piotra i Pawła

eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Ceny niektórych produktów na  otwarciu Piotra i Pawła były niesamowite, niestety to tylko chwilowe i na otwarciu sklepu, niedługo potem wróciło wszystko do normalności. Na otwarciu było sporo atrakcji, konkursów, prezentów. Powstanie jednak pytanie czy powstały juz trzeci sklep w tym miejscu przetrwa? czy podobnie jak poprzednie legnie na półmetku i w perspektywie zostani zamieniony na kolejny supermarkiet.

Internet TVSM tani czy drogi?

eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Regionalny operator powoli staje się monopolistą w dostawie usług internetowych, czy monopolistyczna niemal pozycja nie jest przez niego nadużywana? Operator jako spółdzielnia mieszkaniowa nie jest nastawiony na zyski lecz na bilansowanie kosztów, przychodów i oczywiście rozwoju linii komunikacyjnej, która ciągle jest rozbudowywana i modernizowana co w znacznym stopniu  generuje spore koszty obsługi. Należy jednak zauważyć, że wedle naszej analizy większość operatorów oferuje sporo szersze usługi niż TVSM i większy zasięg prędkości, oraz wybór modemów i  usług.

LONDYN 2010 wyjazd organizowany

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Międzyszkolne Koło Turystyczne PTTK „Zawrat” przy Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu zaprasza młodzież szkół średnich, gimnazjalnych i studentów do zwiedzenia stolicy Wielkiej Brytanii podczas ferii zimowych 22 – 25 stycznia 2010.Przewidywany koszt wycieczki 770 zł. Osobom, które do dnia 30 listopada 2009 wpłacą zaliczkę w kwocie 300 zł zakupimy w tym dniu bilety lotnicze po niższej cenie. Kwota 770 zł obejmuje ubezpieczenie, transport, noclegi i wstępy.

Miało być taniej do czasu remontu drogi krajowej A1

Press eGrudziadz włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Miało być taniej do czasu ukończenia remontu drogi krajowej A1, niestety ceny biletów na autostradzie wzrosły mimo, że remont drogi krajowej trwa i nie wiadomo kiedy się skończy, z prac jakie są prowadzone i stoją w miejscu od kilku tygodni, należy twierdzić, że nie za szybko. A bilety podrożały. Miało być taniej a jest drożej i niestety zapłacić trzeba sporo więcej

Problematyczni goście

Maciej Nowak włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Problematyczni goście to widok wielu osiedlowych zakamarków gdzie każdego dnia można spotkać głównie młodzież popijająca alkohol, plującą na chodnik, oraz rzucająca wyzwiska do przechodniów, a czasem nawet grożącą im. Policaja nie potrafi rozwiązać tego problemu.

Śmieci na osiedlach

Press egrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Śmieci na każdym niemal osiedlu w wielu miejscach Grudziądza, czasami wręcz przesypujące się przez drzwiczki śmietników. Kto za to odpowaida? Nagminnie wysypujące się śmieci na każdym osiedlu to norma, do której często już przywykli mieszkańcy płacący przecież za wywóz śmieci.


Grudziądzkie obchody Międzynarodowego Roku Astronomii 2009

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych, podczas 62. Zgromadzenia Ogólnego, w grudniu 2007 roku, ogłosiła rok 2009 Międzynarodowym Rokiem Astronomii. Deklaracja została zaproponowana przez Włochy, a inicjatorką MRA2009 jest Międzynarodowa Unia Astronomiczna. Rok 2009 ma dla astronomii szczególne znaczenie. W tym roku przypada 400. rocznica użycia przez Galileusza lunety do oglądania nieba. Jego obserwacje stanowiły przełom w postrzeganiu i rozumieniu Kosmosu. Od tego czasu każda nowa klasa przyrządów astronomicznych pozwalała na dokonanie przełomowych, fundamentalnych odkryć. Astronomia pozwoliła na formułowanie pierwszych ogólnych praw fizyki i do dziś stanowi najsilniejszy i najpiękniejszy dowód ich powszechności.

Proszę czekać w kolejce na oddziale ratunkowym w Grudziądzu.

eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Jedna z naszych czytelniczek poinformował nas o nietypowej sytuacji jaka miała miejsce na oddziale ratunkowym w Grudziądzu. Pielęgniarka kazała czekać osobie podejrzanej o udar mózgu. Sytuacja miała miejsce kilka miesięcy temu i skończyła się na szczęście dobrze dzięki dyżurującemu lekarzowi. Powstaje jednak pytanie co ważniejsze pacjent czy biurokracja?

Nie ma zatoczek autobusowych?

press eGrudziadz włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Na ulicy lotniczej wykonano już częściowo prace remontowe ul. Lotniczej, jednak nie widać by powstały przystanki autobusowe w miejscu dawniejszego postoju autobusów kursujących na os. lotnisko. Czy oznacza to, że przystanki zostaną zlikwidowane, czy celowo nie wybudowano obowiązkowych zatoczek, które powinny powstać? Inną sprawą jest aspekt prawny tego zagadnienia , a inną praktyczna strona powstania w tym miejscu zatoczek autobusowych.

Droga dojazdowa

Press eGrudziadz.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Brak drogi dojazdowej do Jana Pawła II z okolic ul. Trynkowej i Granicznej wzbudzał swojego czasu sporo kontrowersji, ponieważ ciężarówki  regionu przemysłowego chcące dostać się do Jana Pawła II wjeżdżały bezpośrednio na małe osiedle domków jednorodzinnych. Ponieważ były to często wielotonowe ciężarówki, powodowało to niebezpieczeństwo dla mieszkańców tym bardziej, że owa droga dostosowana była co najwyżej do samochodów osobowych nie tylko podłożem ale też swoimi gabarytami.

Śmieci nadal aktualne

Press egrudziada.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Problem śmieci i grudziądzkich smietników nadal aktualny, notorycznie zasypywane śmietniki śmieciami straszą. Zdjęcie zrobiono w niedzielę popołudniu, w nocy zapewne śmietnik już przelewał się albo i zapełniono by 2 jeśli by stał obok. Śmieci straszą i to w każdej części miasta. Straż miejska chyba jednak się tym nie interesuje.. skoro jest to widok normalny, i zdaża sięco kilka dni.

Dlaczego tak się dzieje, że człowiek ma wątpliwości w wierze?

Maria Szczęsna włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Wątpliwości w wierze pojawiają się często. Towarzyszą człowiekowi od jego rozwoju. Pojawiają się z różnych przyczyn. Człowiek dojrzewają rozwija się, poznaje świat i prawa nim rządzące. Zauważa jednocześnie, że jego wiara nie parafii ich dokładnie wyjaśnić. Do szczegółowego napięcia dochodzi, gdy odkrywa, że nauka, gazety, telewizja i koleżeństwo mówią inaczej niż religia. Wtedy to przejmuje autorytet nauki, gazety.