joomla templates top joomla templates template joomla

Parking dla inwalidy

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageCzęsto kierowcy stawiają swoje auta na miejscu dla inwalidy. Często tez utrudnia to zaparkowanie samochodu...

Park Miejski w Grudziądzu

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageJuż od wielu lat teren Parku Miejskiego między ul. Hallera a ul. Parkową stracił swoje pierwotne znaczenie. Większą część pochłonął cmentarz komunalny, część uległa degradacji, a w miarę zwiększonego zapotrzebowania na tereny wypoczynkowe w mieście obecny obszar stał się zbyt ciasny na umożliwienie aktywnego uprawiania wypoczynku w tej części miasta. Również ulice okalające ten teren ze względu na dużą ruchliwość powodują iż spacer po tej części parku nie jest już przyjemnością szczególnie w godzinach szczytu.

Słoneczny bankomat

cichyalter włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageBankomat przy ulicy Korczaka 16 (Spółdzielnia Mieszkaniowa), którego właścicielem jest Bank Millenium S.A. jest coraz częściej powodem niezadowolenia korzystających z niego osób. Klienci uskarżają się na słońce, które w niektórych godzinach wręcz nie pozwala na korzystanie z urządzenia.

Euro 2012 w Grudziądzu

Cichyalter włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageMistrzostwa Europy w piłce nożnej zaplanowane w Polsce na rok 2012 to nie tylko korzyść dla miast w których rozgrywane będą mecze piłkarskie. Szesnaście drużyn, które będą brały udział w turnieju, potrzebują bazy noclegowej oraz obiektu do trenowania. Od kilku miesięcy Ministerstwo Sportu prowadzi nabór na centra sportowo-pobytowe dla przyszłych reprezentacji. W połowie kwietnia ogłoszona została wstępna lista 110 z 152 rekomendowanych obiektów.

Rozkład jazdy MZK

cichyalter włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Z początkiem maja w życie miały wejść rewolucyjne jak na nasze miasto, nowe rozkłady kursowania autobusów i tramwajów. Niestety napięcia wewnątrzzakładowe i groźba strajku generalnego nie pozwoliły wdrążyć ich w życie. Pracownicy domagają się podwyżek płac o 700zł.

Sezon turystyczny

cichyalter włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Przed nami sezon turystyczny a jego przedsmak Grudziądz odczuje już w długi majowy weekend. Po serii promocji na targach turystycznych w Berlinie, Bydgoszczy oraz Gdańsku, wszyscy liczą na duże zainteresowanie ze strony turystów. Pomóc w tym ma niewątpliwe specjalna oferta przygotowana przez biuro informacji turystycznej. "Grudziądz na weekend" pod taką nazwą ukazał się właśnie mini przewodnik po naszym mieście, który służyć ma głównie odwiedzającym nasze miasto na kilka dni.

Gdzie zaparkowac przy szpitalu w Węgrowie

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageJadąc do grudziądzkiego szpitala wmieszczącego się w Węgrowie, stajemy przed wyborem między pięknym, ale płatnym parkingiem, a istną ruina gdzie stajemy po kolana w błocie?

Oaza spalin i hałasu

cichyalter włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageOazą spalin i uciążliwego hałasu można nazwać Ogród Działkowy nr 1 R O.D. „Kolejarz”, znajdujący się u zbiegu ulic Chełmińskiej i Gdyńskiej. Rodzinne ogrody działkowe w swoim pierwotnym założeniu powinny służyć zaspokajaniu potrzeb wypoczynkowych, rekreacyjnych a także dawać możliwość prowadzenia upraw ogrodniczych na potrzeby własne działkowców.

Groźny precedens w Budowlance

John włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

W Zespole Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu dyrektor tej placówki pan Krzysztof Maliszewski odkrył nowy sposób na bezwarunkowe promowanie uczniów zagrożonych oceną niedostateczną na koniec roku szkolnego  Jest to sposób, polegający na dostarczeniu z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zaświadczenia o dysleksji i innych przyczynach słabych wyników ucznia (np. braku porozumienia z nauczycielem) na 3 tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego.

Kolejne ruchliwe miejsce

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageKolejne ruchliwe miejsce, gdzie kierowcy skracają sobie drogę między ul. Kalinkową Dojeżdżając do ul. Chełmińskiej. Nie zadbano tutaj o bezpieczne miejsce dla przechodniów - chodnik. Podobnie jak w wielu innych miejscach  miasta piesi ścigają się ta samą droga, co nadjeżdżające - często z dużą prędkością - samochody. Dodatkowo utrudnia sprawę fakt, iż w tym miejscu często...

Góra Zamkowa

cichyalter włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Góra Zamkowa to dość pechowe miejsce w historii naszego miasta. Zamek, który swój los skończył jako materiał budulcowy dla cytadeli. Wieża Klimek wysadzona z końcem wojny przez wycofujących się Niemców i wreszcie punkt widokowy, który zamiast przyciągać odstrasza. Tak w skrócie można opisać historię tego miejsca.

Jak dojść do sklepu?

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageW okolicach sklepu w Grudziądzu zapomniano wybudować chodnik w takim miejscu, aby osoby kierujące się do sklepu spokojnie i bezpiecznie mogły przejść drogą łączącą chodnik przy ulicy głównej i przy samym sklepie. Obecni większość osób chodzi albo poboczem albo sama drogą starając się dotrzeć do sklepu. Jednak sytuacja taka może trwać do czasu, do czasu aż jeden z nadjeżdżających samochodów kogoś potrąci, ponieważ dojazd ten jest nie tyle ruchliwy co bardziej charakteryzuje się szybko nadjeżdżającymi samochodami. Sytuacja zarówno dla pieszych jest stresująca oraz dla kierowców niezbyt komfortowa.

Co dalej z liniami komercyjnymi w MZK

włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

ImageBył czas kiedyś że linie komeprcyjne wzbudzały sprzeciw klientów MZK - wprowadzone były przez obecnego Marka Sikorę - wiceprezydenta. Obecnie sam z nich rezygnuje kiedy sukcesywnie promowane odniosły swoistego rodzaju rewolucję.