joomla templates top joomla templates template joomla

Cztery lata to zbyt krótko na realizację obietnicy złożonej przez prezesa Piotra Drzymalskiego. Obiecanych rowerzystom stojaków w Solankach jak nie było tak nie ma

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Stojaki rowerowe dla rowerzystów przy Solankach prawdopodobnie nie powstają już za obecnego prezesa. Obiecywane dwukrotnie, pierwszy raz cztery lata temu nie doczekają się najprawdopodobniej realizacji. Zadanie okazało się zbyt trudne dla obecnego Zarządu? 
 
 
Stojaki dla rowerów przed Solankami - wydaje się, że to stosunkowo prosty w realizacji i niedrogi postulat, tym bardziej jeżeli na jego realizację ma się niemal 4 lata. Sprawa jednak przerasta możliwości Prezesa Piotra Drzymalskiego, który już dwukrotnie obiecywał ich postawie rowerowej społeczności, która w ramach Rowerowej Masy przybyła z takim postulatem do Prezesa. 
 
 
Pierwsza Rowerowa Masa Krytyczna miała miejsce w czerwcu 2015 roku. Rowerzyści spotkali się wtedy publicznie z Prezesem Piotrem Drzymalskim - wtedy nowym prezesem Solanek. 
 
- Padły obietnice, postulat został przyjęty w obecności rowerowej społeczności -
 
Minęły trzy lata, w tym czasie, pomimo zapewnień i obietnic, nie udało się zrealizować jak się wydaje stosunkowo prostej prośby, na realizacje której można było pozyskać fundusze w przeróżny sposób, również przy pomocy zewnętrznych funduszy. Rowerzyści dojeżdżający do Solanek przez kolejne 3 lata skazani byli na brak infrastruktury rowerowej. 
 
W czerwcu 2018 roku Rowerowa Masa Krytyczna kolejny raz - po trzech latach - skierowała swój przejazd właśnie w kierunku Solanek, aby przypomnieć się Prezesowi i poprosić ponownie o realizację ich postulatu. Na profilu Rowerowego Grudziądza było można wtedy przeczytać:
 
- „Jutro miną dokładnie trzy lata, jak w obecności ponad setki rowerzystów prezes Geotermi - Piotr Drzymalski, obiecał zorganizowanie przyjaznego rowerzystom parkingu rowerowego. Tymczasem przed wejściem do obiektów straszą nadal betonowe krzywikółka, które dodatkowo ułatwiają działalność potencjalnych złodziei. Jak widać słowo prezesa Geotermi znaczy tyle, co nic...” 
 
Rowerowy peleton Grudziądzkiej Rowerowej Masy Krytycznej „pofatygował” się kolejny raz w to samo miejsce co przed trzema laty. 
 
- Postulat ponownie przyjęto, padły obietnice -
 
 
W czerwcu minie kolejny rok, od czasu drugiej Rowerowej Masy Krytycznej i cztery lata od pierwszego rowerowego spotkania z Prezesem Piotrem Drzymalskim.
 
- Cztery lata najwyraźniej to zbyt mało, aby wywiązać się ze złożonej obietnicy -
 
Postanowiliśmy spytać o stojaki i realizacje postulatów i obietnic Rowerowy Grudziądza. 
 
- Okazuje się, że jak stojaków nie było tak nadal ich nie ma -
 
Rowerzystom odwiedzającym grudziądzkie Solanki pozostaje nadal czekać, być może za kolejnego prezesa zostanie zrealizowany postulat, ponieważ obecny Prezes startuje aktualnie w konkursie na Dyrektora Szpitala w Grudziądzu. Jeżeli Prezes Solanek zostanie wybrany, a wiele na to wskazuje, szczególnie po wypowiedziach Prezydenta Macieja Glamowskiego, który mówił, że:
 
- dobrze mu się współpracuje z Piotrem Drzymalskim -
 
Nieco gorzej ta współpraca najwyraźniej jednak układa się z rowerową społeczności, które jak się wydaje prosta prośba dotycząca normalnych stojaków rowerowych: 
 
- postulat prawdopodobnie nie doczeka się realizacji za tego prezesa -
 
Dodajmy, że Prezes Piotr Drzymalski to nie pierwszy Prezes, który obiecał stojaki. Obietnica padła z ust poprzednich władz Spółki już w 2013 roku :
 
- Marcin R. wcześniejszy Prezes Solanek również obiecał stojaki i obietnicy nie dotrzymał -