joomla templates top joomla templates template joomla

Chcą obniżyć pensję Prezydentowi. Obywatelski projekt uchwały ma wpłynąć do Ratusza w najbliższych dniach. Władza solidarnie z mieszkańcami ma ponosić koszty programu naprawczego

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

- "Jesteśmy zmuszeni obniżyć stawiane Maćkowi wymagania i dostosować je do jego możliwości. Ponieważ obniżamy wymagania w najbliższych dniach złożony zostanie projekt uchwały obywatelskiej dostosowujący wysokość wynagrodzenia do obniżonych w stosunku do niego wymagań. Miejmy nadzieję, że radni, którzy mieli odwagę zagłosować za drakońskimi podwyżkami Glamowskiego dla mieszkańców miasta, będą tak samo odważni ograniczając wydatki na nieefektywnego menedżera." - czytamy w informacji udostępnionej przez Dariusza Sternala na facebooku. 
 
 
Na stronie krytycznie oceniającej dotychczasową działalność Prezydenta Grudziądza Maciej Galmowskiego, zrzeszającej osoby które negatywnie oceniają obecne działania władz Grudziądza pojawiła się zapowiedź złożenia obywatelskiego projektu uchwały, który ma obniżyć uposażenie Prezydenta Grudziądza.
 
Wnioskodawcy chcą w ten sposób „przymusić” władze Miasta do solidarnego ponoszenia kosztów tzw. programu naprawczego, którego efektem  jest wzrost cen za wywóz śmieci, przejazdy autobusowe, parkowanie w strefie płatnego parkowania i wiele innych podwyżek.
 
 
Procedura zbierana podpisów pod „obywatelskim projektem” ma zostać uruchomiono w najbliższych dniach. O ile projekt obniżający uposażenie Prezydentowi jest już gotowy - jak zapewniają wnioskodawcy - o tyle planowany jest kompleksowo szerszy pakiet oszczędności w całym Urzędzie Miejskim.
 
- „Sam projekt dotyczący Macieja Glamowskiego już jest, przygotowujemy jeszcze kolejne ograniczające koszty ponoszone przez miasto na urząd, radnych itd.” - mówi Dariusz Sternal.
 
Co na to radni? Przesłaliśmy pytania do rajców , czekamy na odpowiedzi. Same obniżki mają być dla nich testem na solidarność władzy z mieszkańcami w trudnych finansowo chwilach dla Miasta. 
 
- "To ma być ich test na odpowiedzialność, czy maja zamiar poświęcać najbiedniejszych, czy od siebie tez cokolwiek dadzą" - mówi Dariusz Sternal.
 
 
 
Zgodnie z § 25 Statutu Grudziądza inicjatywę uchwałodawczą mają Prezydent, stałe komisje Rady, kluby Radnych, grupa co najmniej 5 Radnych, a także sami mieszkańcy, co ma zastosowanie w tym przypadku.
 
- Grupa co najmniej 300 mieszkańców miasta Grudziądza posiadających czynne prawa wyborcze w wyborach do Radym - 
 
Projekty uchwał, w tym te zgłoszone w ramach wykonywania obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej, które wywołują bezpośrednie skutki finansowe dla budżetu miasta i/lub bezpośrednie skutki majątkowe dla miasta muszą zawierać opinie Prezydenta oraz Skarbnika Miasta. Tak jest w tym przypadku.