joomla templates top joomla templates template joomla

Internauci "zszokowani" szczerością posła Lenza. "Trzeba zlikwidować kardiochirurgię bo jest za droga w Grudziądzu", "Zmniejszyć ilość metrów Szpitala (..) resztę wynająć", "Operacje na sercu wykonywane będą w Toruniu, trójmieście"

R.z/eGrudziadz.pl. fot/video Agencja/eReporter24; info facebook włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Zadziwiła internautów szczerość posła Platformy Obywatelskiej Tomasza Lenza, który w jednej z odpowiedzi do swojego posta na fb, pisze o wynajęciu części szpitala, likwidacji kardiochirurgii, a także tym, że Szpital jest „3-razy za duży”. W ustach posła z Torunia, który zdaniem obecnych władz Grudziądza rywalizuje o kontrakty z grudziądzką placówko, zabrzmiało to dla wielu dosyć „groźnie”, tym bardziej, że Szpital to największy pracodawca w regionie.
 
 
- „Gdzie ja byłem w 1985 roku jak zaczęto budować szpital 3razy razy za duży jak na Grudziądz? Właśnie szedłem z podstawówki do liceum” - napisał poseł Tomasz Lenz w odpowiedzi na komentarz internautki.
 
Jak stwierdził poseł z Torunai w dalszej części wypowiedzi grudziądzki Szpital jest za duży, a operacje na sercu będą wykonywanie w Toruniu czy trójmieście, a nie w Grudziądzu bo kardiochirurgia jest tutaj - tak wynika z kontekstu wypowiedzi - za droga.
 
 
 
- „A teraz trzeba zlikwidować kardiochirurgię bo jest za droga jak na Grudziądz (operacje na sercu są i będą w Toruniu, trójmieście i tak dalej), trzeba zmniejszyć oddziały - bo są takie, że wykorzystanych jest do 10% łóżek, trzeba zmniejszyć ilość metrów zajmowanych przez szpital i resztę wynająć - no jest ich dużo za dużo. I teraz najważniejsze - konieczne jest zredukowanie długu. I można to zrobić wyłącznie z budżetu państwa, a muszą to przegłosować posłowie i senatorowie. I o tym rozmawialiśmy. Z Bogiem:)” - napisał poseł na fb.
 
 
Poseł napisał powyższe słowa po zaciągnięciu informacji w trakcie odbywającego się w Grudziądzu Okrągłego Stołu” jaki miał miejsce w poniedziałek, a na którym - jak można wnioskować z jego wypowiedzi -pozyskał informacje, którymi się podzielił z internautami. 
 
 
Okrągły Stół odbywał się tylko w gronie zaproszonych gości, a podsumowali go uczestniczy w krótkim briefingu po obradach, w którym podano „uboga” ilość informacji. Na spotkaniu z mediami podano raczej wspólne konkluzje najwyraźniej ustalone przez uczestników gremium jakie debatowało w trakcie spotkania, w którym wziął udział senator Ryszard Bober, posłanki Joanny Scheuring-Wielgus, posła Tomasza Lenza, posła Tomasza Szymańskiego, przedstawicieli NFZ, wojewody, Związku Miasto Polskich, posła Giżyńskiego i Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego. 
 
Poseł Tomasz Lenz najwyraźniej uchylił „niechcący” kulisy rozmów do jakich doszło przy „Okrągłym Stole”, lub przy którym mu je przekazano.
 
Słowa posła, szczególnie o likwidacji kardiochirurgii, a także o tym, że Szpital w Grudziądzu jest za duży – w kontekście potencjalnych zwolnień i tego, że jest to największy pracodawca w mieście - zadziwiły wielu internautów, którzy dali swój wyraz w komentarza udostępniając masowo wypowiedz posła Tomasza Lenza na grupach dyskusyjnych.
 
Dodajmy, że władze miasta do tej pory zapewniały, że redukacji zatrudnienia nie będzie, nie licząc usług 'dodatkowych", a także, że nie zmnieni się referencyjność Szpitala, a więc wykonywane będą w większości usługi, do których pacjenci mają dostęp obecnie. Zapowiedziano też sprowadzenie zespołu chirurgów - których brakuje w Szpitalu - do Grudziądza, którzy mieli rozpocząć swoją pracę już w lutym.