joomla templates top joomla templates template joomla

Na oficjalnych obchodach Świąt Państwowych zabrakło Prezydenta Grudziądza. Krzesło było puste. Internauci pytają też gdzie zapodziały się flagi w mieście?

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Gdzie się zapodział Prezydent, gdzie się podziały flagi w Grudziądzu? Takie pytania pojawiały się wśród internautów w okresie mijających obchodów Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Gdzie podziały się flagi na ulicach? Pytają o to mieszkańcy Grudziądz, którzy zauważyli, że zarówno w obrębie Starego Miasta jak również głównych ulic w Grudziądzu było ich w trakcie mijających obchodów świąt państwowych stosunkowo mało. 
 
- Nawet na Rynku Głównym, na latarniach nie było flag -
 
Flagi były natomiast na stojących na Rynku masztach i na kamienicach należących do miasta.
 
W Dniu Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej internauci donosili, że znalezienie flagi w niektórych częściach miasta graniczyło z cudem. Biało-czerwone powiewały na oknach czy balkonach niektórych mieszkańców, powiewały one również  na urzędach czy na szkołach. 
 
-  flagi na wszystkich budynkach administracji publicznej i rządowej będą wisiały do końca tego roku, a więc nie będą zdjęte -
 
zgodnie z zarządzeniem premiera, co ma związek z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.
 
 
- Internauci zauważyli również brak Prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego na oficjalnych obchodach Święta Państwowego -
 
a więc 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Miasto reprezentował Przewodniczący Rady Miejskiej Grudziądza, nie było przedstawiciela Prezydenta ponieważ w tym czasie znajdował się kilkanaście kilometrów od Grudziądza. 
 
 
Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że to rok wyborczy, a liczba osób na Rynku wcale nie była mniejsza niż ta na trasie grudziądzkiego maratonu odbywającego się w tym samym czasie - co również wielu krytykuje od lat, ponieważ te dwie „imprezy” kolidują ze sobą nie pierwszy już raz, zamiast się wzajemnie uzupełniać. Przypomnijmy, że były lata, kiedy odbywały się one w oddzielne dni. 
 
Czy brak Prezydenta oznacza, że zamierza zakończy karierę polityczną? 
 
Jego krzesło było symbolicznie puste.