joomla templates top joomla templates template joomla

Nowoczesna się "rozsypuje"? Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt opuszczają partię. Co ze strukturami w Grudziądzu? Co z nowo otwartym biurem poselskim posłanki?

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

W dniu dzisiejszym dwie posłanki zrezygnowały z członkostwa z Nowoczesnej w tym Joanna Scheuring-Wielgus, która niedawno gościła w Grudziądzu i otworzyła tu nawet swoje nowe biuro poselskie, oraz Joanna Schmidt prywatnie związana z Ryszardem Petru, który również niedawno odwiedził Grudziądz.
 
- "Odchodzę z Nowoczesnej, ale nie odchodzę z polityki" - ogłosiła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus. Kilka godzin później podobną decyzję o odejściu podjęła Joanna Schmidt - znana między innymi z wyjazdu w romantyczną podróż z Ryszardem Petru w trakcie sejmowych protestów.
 
Czy kolejne osoby opuszczą struktury? Co z Ryszardem Petru, założycielem Nowoczesnej, który niedawno w Grudziądzu przekonywał do swojego programu gospodarczego mieszkańców na wspólnym spotkaniu razem z byłą już posłanką z Torunia. 
 
To nie pierwsza decyzja o rozstaniu się posłanki z ugrupowaniem. Już raz zawiesiła swoje członkostwo tłumacząc to tym, że:
 
- „Zapisywałam się do Nowoczesnej, a nie do średniowiecznej" -
 
Tym razem posłanka zaprotestowała przeciwko zakazowi władz Klubu dotyczącego nadmiernej aktywności posłanki wśród osób niepełnosprawnych jakie protestują aktualnie w sejmie. To właśnie była już posłanka Nowoczesnej wprowadziła do sejmu protestujących, wiedziała też o proteście wcześniej. 

Już w kwietniu Joanna Scheuring-Wielgus, zaskakiwała wypowiedziami, mówiła, że:
 
- „dopóki jestem w Nowoczesnej” -
 
w efekcie dopóki zamieniło się na "kiedy byłam".
 
Co jednak dalej z nowym Biurem Poselskim w Grudziądzu? Czy nadal będzie to biuro Nowoczesnej czy już tylko posłanki, a jeżeli tak, to kto będzie w tym biurze urzędował? Członkowie Nowoczesnej, czy byli członkowie? 
 
Kamil Heyka poinformował nas, że plany Nowoczesnej w Grudziądzu nie ulegają zmianie.
 
- „Nowoczesna w Grudziądzu to zespół zaangażowanych pracowitych osób, które chcą zmienić miasto i region na lepsze, a polityka krajowa nie będzie miała na to wpływu. Biuro Poselskie od początku było biurem poselskim Joanny Scheuring-Wielgus i nic tu się nie zmienia. Zasady i godziny otwarcia pozostają takie same. Zapraszamy w każdy poniedziałek i wtorek w godz. 16-18 oraz w czwartki w godz.. 12-16”