joomla templates top joomla templates template joomla

Przejęzyczenie, czy o jedno słowo za dużo? Joanna Scheuring-Wielgus wymienia Grudziądz, jako miasto, gdzie „trwają rozmowy" - z PO - "i są naprawdę w porządku”. To nie jedyne słowa jakie zaskakują

R.Ż/eSerwis.info; screen: Piasekim po Oczach/TVN24 włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Przejęzyczenie, czy o jedno słowo za dużo? W wypowiedzi w wywiadzie z Konradem Piaseckim w programie Piaskiem po Oczach w TVN24 posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus mówi wprost, że Nowoczesna rozmawia w wielu miastach Polski z Platformą Obywatelską i te rozmowy są „naprawdę w porządku”. Posłanka wymienia jedno z miast, w którym ta współpraca się układa jest nim - Grudziądz.

W nadchodzącym tygodniu Joanna Scheuring-Wielgus odwiedzi Grudziądz i będzie jej towarzyszył prawdopodobnie Ryszard Petry. W piątkowym wywiadzie posłanka z Torunia bardzo ciepło wypowiadała się o współpracy z Platformą Obywatelska przed zbliżającymi się wyborami  na szczeblu regionalnym. Wśród miast jakie wymieniła - z dobrą współpracą - znalazł się Grudziądz, co może dziwić w kontekście tego, że grudziądzka Nowoczesna bardzo krytycznie wypowiada się o swoich kolegach z PO z Grudziądza, a do wyborów samorządowych idzie razem z SLD w jednym komitecie wyborczym. 
 
 
Czy było to przejęzyczenie, o jedno słowo za dużo, a może faktycznie na szczeblu krajowym trwają rozmowy z posłami PO z regionu w tym z Grudziądza? Na słowa Konrada Piaseckiego o tym, że współpraca w regionach nie układa się pomiędzy PO i Nowoczesną: 
 
- „Jak się spojrzy to co dzieje się lokalnie to po za Warszawą nigdzie współpraca Platformy z Nowoczesną nie układa się jakoś modelowo, żeby nie powiedzieć idealnie”  - skomentował Konrad Piasecki marzenia posłanki o jednej wspólnej koalicji i współpracy Nowoczesnej z PO. 
 
Na co posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus odpowiedziała:
 
- „Pewnie Pana zaskoczę, akurat w tych strukturach regionalnych w rozmowach w Toruniu, Bydgoszczy, w Grudziądzu, we Włocławku te rozmowy trwają i one naprawdę są w porządku” - jak dodała w Piaskiem po Oczach -  "Współpracujemy przeciw PiS. Wróg jest jeden".
 
Podkreślmy posłanka wymienia Grudziądz jako miejsce rozmów i współpracy.
 
Czy Konrad Piasecki był zaskoczony? Zapewne zaskoczona może być osoba śledząca lokalną politykę, ponieważ akurat w Grudziądzu działacze tej formacji politycznej są jednym z bastionów, gdzie dominuje zasada, że Nowoczesna powstała „w kontrze do PO”.
 
- posłanka się przejęzyczyła, czy „wygadała”? -
 
 
W Grudziądzu według oficjalnych wypowiedzi Nowoczesna jest w koalicji z SLD, jednocześnie mocno krytykuje władze Grudziądza - które piastują działacze Platformy Obywatelskiej - za ogromne zadłużenie grudziądzkiego Szpitala, a także samego miasta. 
 
Joanna Scheuring-Wielgus, zaskakuje jednak w kolejnych zdaniach i najwyraźniej nie do końca identyfikuje się z obecną Nowoczesną, albo Nowoczesna z nią, ponieważ w tym samym wywiadzie przekazuje swojemu  wyborcy komunikat mówiąc:  
 
- „dopóki jestem w Nowoczesnej” -
 
Przypomnijmy, że Joanny Scheuring-Wielgus już raz zawiesiła swoje członkostwo „grożąc” nawet, że odejdzie z partii. Miało to miejsce po głosowaniu nad obywatelskim projektem dotyczącym ustawy dotyczącej aborcji.  W głosowaniu w tej sprawie nie wzięło udziału 10 posłów Nowoczesnej: Adam Cyrański, Barbara Dolniak, Paweł Kobyliński, Jerzy Meysztowicz, Mirosław Pampuch, Marek Ruciński, Marek Sowa, Elżbieta Stępień, Krzysztof Truskolaski i Kornelia Wróblewska.
 
Posłanka określiła wtedy swoją macierzysta partię mianem - średniowiecznej. W wypowiedzi dla mediów powiedziała, że zawiesiła swoje członkostwo, aby dać sobie i kolegom partyjnym miesiąc na przemyślenie tego czy:
 
- „Nowoczesna jest potrzebna nam, czy Nowoczesna jest potrzebna Polakom (..) Zapisywałam się do Nowoczesnej, a nie do średniowiecznej" - powiedziała wtedy posłanka.
 
W tym tygodniu spotkanie w Grudziądzu z Joanną Scheuring-Wielgus I Ryszardem Petru.