joomla templates top joomla templates template joomla

Od dzisiaj w Łodzi wszyscy wiedzą, że „Szpital w Grudziądzu to rekordzista zadłużenia, a sposób gospodarowania samorządu jest fatalny”. Czy Państwo przejmie placówkę?

R.Ż/eSerwis.info; fot: screenTVP; video: facebook włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Na spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego w Łodzi jednym z bohaterów wątku służby zdrowia stał się Grudziądz, a także grudziądzki samorząd. Powiało tez nadzieją jeżeli chodzi o grudziądzki szpital. 
 
Na spotkaniu w Łodzi w Specjalnej Strefie Ekonomicznej premier Mateusz Morawiecki w odpowiedzi na pytanie jednego z uczestników spotkania rozpoczął wypowiedź o darmowych lekach dla seniorów, a następnie przeszedł do wątku, w którym wskazał na trudnym proces reformowania  służby zdrowia. 
 
W części dotyczącej usieciowionych szpitali pojawił się przykład szpitala w Grudziądzu, który podlega bezpośrednio samorządowi. Jak wspomniał premier Morawiecki wspomniane samorządy gospodarują czasami finansami szpitali: 
 
-  w fatalny sposób -
 
i tutaj pojawił się przykład Szpitala w Grudziądzu, który  - jak mówił Premier Morawiecki - został rekordowo zadłużony przez samorząd:
 
- rekordzista w Grudziądzu zadłużył Szpital na … - 
 
 
W dalszej części wypowiedzi premiera padły nie do końca jasne deklaracje, z których można wyczytać „między wierszami”, że tego typu podmioty mogą zostać upaństwowione.
 
 
 
Z jednej strony mamy pewność, że sprawa grudziądzkiego Szpitala jest znana najwyższym urzędnikom w Państwie w tym samemu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który nazywa sposób gospodarowania samorządu w kontekście szpitala „fatalnym” , z drugiej jednak strony - co może wynikać z kontekstu wypowiedzi dotyczącej reformy - prowadzone są jakiegoś typu prace nad rozwiązaniem problemu kompleksowo. 
 
- Czy rozwiązaniem problemu zadłużenia szpitali usieciowionych ma być ich przejęcie przez Państwo? -
 
Czy nowy Szpital - jaki by miał powstać na miejscu obecnego - pozostawiony zostanie z długami?  A może:
 
- długi otrzyma „w spadku” samorząd? -
 
Mamy nadzieję, że niedługo pojawi się więcej informacji w związku z planowanymi reformami, może nawet rząd zaprezentuje kompleksowe rozwiązanie problemu zadłużenia usieciowionych szpitali, które są kluczowe dla funkcjonowania całego systemu opieki zdrowotnej w Polsce.