joomla templates top joomla templates template joomla

Prezydent Glamowski poparł Trzaskowskiego w wyborach. Najwyraźniej historia lubi się powtarzać. Przypomnijmy niektóre dokonania PO w Grudziądzu

R.z/eGrudziadz.pl. fot: facebook włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

 
Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski poparł na swoim miejskim profilu oficjalnie kandydata PO Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta RP. Już w pierwszej turze Prezydent lajkował masowo niemal wszystkie posty posła Tomasza Szymańskiego dotyczace kandydata PO, chociaż jak sam mówił chciał oddać głos w I turze na Władysława Kosiniaka-Kamysza. 
 
- „Drodzy Grudziądzanie, w poniedziałek o godzinie 17.30 spotykamy się z kandydatem na Prezydenta RP Rafał Trzaskowski na grudziądzkim Rynku. Zapraszam wszystkich grudziądzan, którzy chcą Polski demokratycznej, tolerancyjnej, Polski w granicach Unii Europejskiej, Polski nowoczesnej i mądrej, aby przyszli licznie na ten wiec w dniu inaugurującym kampanię przed II turą wyborów prezydenckich” -
 
czytamy na profilu prezydenta Grudziądza. Jak dodał Maciej Glamowski.
 
- „To dramatycznie ważny czas dla całego kraju. To czas naszej decyzji. Budujmy solidarność wokół demokratycznych wartości. Publicznie okażmy nasze poparcie Rafałowi Trzaskowskiemu” -
 
 
Przypomnijmy sukcesy Platformy Obywatelskiej w Grudziądzu.  
 
- Radni Platformy Obywatelskiej z własnym prezydentem doprowadzili do ruiny finansowej swoimi decyzjami Grudziądz. Prezydent Maciej Glamowskim i wiceprezydent Szymon Gurbin wielokrotnie wskazywali jako winowajców właśnie lokalne władze PO, mówiąc to wprost i odnosząc się też do marszałka województwa z PO.
 
- W wyborach do Sejmu posłowie PO w tym Tomasz Szymański chwalił się, że załatwił dla Grudziądzkiego Szpitala 20 mln, pieniądze nigdy nie dotarły do Grudziądza - jak potem wspominał to były dyrektor Szpitala.
 
- Poseł Tomasz Szymański ponad 8 lat temu obiecał tez Centrum Popularyzacji Nauki, miał być to sztandarowy projekt, jako pierwszy w Grudziądzu. Projekt powstał w Toruniu, Bydgoszczy, ale nie w Grudziądzu.
 
- Jeszcze w trakcie ustalania obecnej unijnej perspektywy finansowej Platforma Obywatelska obiecała Grudziądzowi i powiatowi grudziądzkiemu inwestycje na kwotę nawet 300 mln złotych, w tym nowy dworzec PKP, węzeł komunikacyjny. Pieniądze „zabrano Grudziądzowi” bo Platforma Obywatelska, w której rządzie był właśnie Rafał Trzaskowski postanowiła wspierać metropolie, ogromne pieniądze trafiły do Torunia i Bydgoszczy, a do Grudziądza „grosze”.
 
- Gdzie podziały się pieniądze na oddłużenie Szpitala? Obiecał je Donald Tusk i minister Bieńkowska podczas pobytu w Grudziądzu, co miało wpływ na kolejne etapy zadłużania i inwestycje, Pieniądze nigdy nie trafiły do Szpitala pogrążając tym samym miasto w marazmie i tragicznej sytuacji.
 
- Za czasów PO Szpital zadłużył się na setki milionów w ramach tzw. nadwykonań, brakujące pieniądze spłacił w kwocie niemal 100 mln dopiero rząd Mateusza Morawieckiego z nadwyżki, którą udało się dwa lata temu wygospodarować w budżecie na koniec roku.
 
- Nie kto inny jak szef okręgu poseł PO Tomasz Lenz zszkował grudziądzan pisząc na swoim profilu fb, że "Trzeba zlikwidować kardiochirurgię bo jest za droga w Grudziądzu", "Zmniejszyć ilość metrów Szpitala (..) resztę wynająć", a "Operacje na sercu wykonywane będą w Toruniu, trójmieście"
 
To tylko niektóre decyzje, które pogrążyły w kryzysie to piękne miasto.