joomla templates top joomla templates template joomla

94 mln na rzecz Schroniska dla zwierząt od prezydenta Malinowskiego i posła Szymańskiego? Czy takiej kwoty będzie się domagał Tadeusz Rydzyk w związku z „konwojem wstydu”?

R.Ż/eSerwis.info; screen: facebook/posel.tomasz.szymanski włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

„94 miliony złotych” wziął zdaniem posła Tomasza Szymańskiego i Prezydenta Roberta Malinowskiego Tadeusz Rydzyk, zakonnik, który zgodnie z prawem kanonicznym składając śluby ubóstwa, nie może posiadać własnego majątku. Krzysztof Czabański, którego posądzono o 72. tys.  nagród domaga się takiej kwoty dla zwierzaków od Krzysztofa Brejzy, który jego zdaniem rozpowszechniał nieprawdę. 
 
W ostatnich dniach posłowie i działacze Platformy Obywatelskiej przeprowadzili akcję „konwój wstydu”.  W Grudziądzu akcję firmowali swoimi osobami poseł Tomasz Szymański, prezydent Grudziądza Robert Malinowski i radni Krystyna Nowak, Paweł Napolski i Jakub Kopkowski. Na prezentowanym przez nich banerze widniały dwa hasła w tym jedno dotyczące ojca Tadeusza Rydzyka o treści: 
 
- „Tadeusz Rydzyk wziął dotacji 94 mln zł” – 
 
 
Jak poinformowała Gazeta Polska w sprawie dokładnie tego banneru i tego hasła poczynione zostaną kroki prawne, ponieważ zdaniem prawników hasło jest nieprawdziwe. Według mec. Bartosza Lewandowskiego w wypowiedzi dla Gazety Polskiej, padła informacja o zawiadomieniu do prokuratury, a także możliwości domagania się odszkodowania na drodze cywilnej.
 
- „Billboardy Platformy Obywatelskiej oczerniające dyrektora Radia Maryja powinna zbadać prokuratura” – uważa prawnik.
 
Zdaniem mecenasa gdyby przyjąć, ze Tadeusz Rydzyk wziął do własnej kieszenie te pieniądze to jest to zniesławienie i oczywista nieprawda. Jak wynika z wypowiedzi mec. Bartosza Lewandowskiego dla Gazety Polskiej skierowano już zawiadomienia do prokuratury, która jak mówi będzie musiała dokonać odpowiedniej oceny, ponieważ jak wiadomo:
 
- Zakonnicy nie posiadają własnych dóbr, składają śluby ubóstwa, a wszelkie środki należą do zakonu, organizacji w jakich działają nigdy zaś do samego zakonnika -  
 
Zdaniem Lidii Kochanowicz-Mańko – wypowiedź dla Gazety Polskiej: 
 
- „informacja, że Tadeusz Rydzyk wziął 94 miliony jest całkowicie świadomą manipulacją i kłamstwem przekazanym przez polityków PO”
 
Pytanie w stosunku do kogo zostanie skierowane zawiadomienie.  W Grudziądzu akcją kierował poseł Tomasz Szymański jako przedstawiciel partyjny, ale brał w niej udział również istotny polityk PO w regionie prezydent Grudziądza Robert Maliniowski i z racji pełnionych funkcji jako osoby najważniejsze mogą być postrzegane jako inicjatorzy całej akcji w Grudziądzu.
 
 
Podobne kroki prawne zapowiedział również w stosunku do posłów Platformy Obywatelskiej były minister, o którego nagrodach znalazła się informacja na tzw. „Konwoju wstydu” Krzysztof Czabański, który w jednej z wypowiedzi mówił, że będzie się domagał w związku za zamieszczoną nieprawdą na banerze: 
 
- wpłaty przez posła Krzysztofa Brejzę tych 72 tys. na rzecz schroniska dla zwierząt – 
 
Były minister nazwał baner na jego temat: 
 
-  "Ordynarnym kłamstwem PO ws. Nagród” - 
 
Jak dodał Krzysztof Czabański na swoim profilu:
 
- "Gdy byłem wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego Nie wziąłem żadnych 72 tys. zł nagrody! Dostałem JEDNĄ w wysokości 6 tys. zł brutto". 
 
 
Jeżeli więc okaże się to prawdą i minister dowiedzie tego przedstawiając dokumenty o jakie wystąpił do ministerstwa, może się okazać, że złożone zostaną zawiadomienia i prośba o zadośćuczynienie w wysokości wpłaty na rzecz schroniska dla zwierząt w kwocie podanej na banerze czyli 72 tys. zł. 
 
Sytuacja tego typu może wystąpić również w przypadku posła Tomasza Szymańskiego i prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego o ile sąd uzna, że prezentowane na „ich banerze” sprzeczności są nieprawdą lub manipulacja.
 
Trudno jednak przewidywać by sąd przyznał kwotę 94 milionów na wpłatę na rzecz schroniska dla zwierząt w Grudziądzu, o ile okaże się to zdaniem sądu zasadne będzie to raczej kwota rzędu 10 tys. lub kilku tysięcy złotych z racji poziomu uposażenia poselskiego i prezydenckiego, które brane jest pod uwagę w przypadku ustalania tego typu zadośćuczynienia w sprawach karnych.
 
Większej kwoty będzie mógł się domagać Tadeusz Rydzyk jedynie na drodze postępowania cywilnego.