joomla templates top joomla templates template joomla

Przewodniczący Klubu PO Michał Czepek chciał opuścić kolegów i wstąpić do Obywatelskiego Grudziądza? Nie on jeden. Radny Żebrowski jest wiceprezesem Obywatelskiego Grudziądza do dzisiaj

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl; info KRS włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Przewodniczący Klub PO chciał opuścić partyjnych kolegów i przystąpić do Obywatelskiego Grudziądza? Nie tylko on, radny Mariusz Żebrowski jest wiceprezesem Obywatelskiego Grudziądza do dnia dzisiejszego według Krajowego Rejestru Sądowego. 
 
Było ich czterech, zorganizowali wspólną konferencję Prasową - Michał Czepek, Mariusz Żebrowski, Maciej Glamowski i Szymon Gurbin. Troje z nich założyło Obywatelski Grudziądz, jeden się zawahał. 
 
 
Czworo radnych Maciej Glamowski, Michał Czepek, Szymon Gurbin i Mariusz Żebrowski, to radni, którzy postanowili się sprzeciwić polityce Prezydenta Roberta Malinowskiego i Platformy Obywatelskiej w Grudziądzu, z którą byli związani.
 
Losy każdego z nich potoczyły się inaczej.  Maciej Glamowski, Szymon Gurbin i Mariusz Żebrowski założyli wspólnie Obywatelski Grudziądz. Do dnia dzisiejszego nazwiska trzech polityków widnieją nadal w Krajowym Rejestrze Sądowym. Radny Żebrowski nie zrezygnował jednak w przeciwieństwie do swoich kolegów z członkostwa w Klubie Platformy Obywatelskiej i nie przystąpił do opozycji - do chwili obecnej. 
 
Los radnego Michała Czepka, dodajmy Przewodniczącego Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miejskiej Grudziądza, jest bardziej tajemniczy. Jego nazwisko nie pojawiło się w KRSie, ale jego chęć opuszczenia Platformy w Radzie potwierdziło kilku jego kolegów, również tych nieprzychylnym opozycji i Maciejowi Glamowskiemu. 
 
Co się stało, że Przewodniczący Michal Czepek zamiast pokierować Klubem, którego przecież jest szefem, postanowił go opuścić? Bezsilność? Brak porozumienia? 
 
- Radny widząc poczynania władz Grudziądza, sytuację ekonomiczna Szpitala, a także prawdopodobnie brak możliwości zapanowania nad niektórymi radnymi najwyraźniej się zniechęcił – 
 
W niedawnym głosowaniu w sprawie lokalizacji „Centrum Wisła” w miejscu promowanym przez wiceprezydenta Marka Sikorę, radny jako jedyny z aktualnych członków Klubu PO opowiedział się przeciwko lokalizacji budynku w proponowanym przez władze miasta miejscu. Przeciwna lokalizacji była również cała opozycja w tym PiS, SLD, Obywatelski Grudziądz.
 
 
Przed głosowaniem wyszedł z Sali posiedzeń Wiesław Poliński, pomimo tego, że wcześniej zapowiedział, że odda swój głos za lokalizacją "Centrum Wisła" - nie biorąc tym samym udziału podejmowanej decyzji.
 
Czy Grudziądzka Platforma Obywatelska przeżywa kryzys?  Wysłaliśmy zapytania do radnych Michała Czepka i Mariusza Żebrowskiego. Do chwili obecnej nie uzyskaliśmy odpowiedzi na skierowane do nich pytania dotyczące "przygody" z Obywatelskim Grudziądzem.
 
Sprawę skomentował oficjalnie jak do tej pory jedynie Przemysław Decker z Obywatelskiego Grudziądza:
 
- "Trudno mi komentować to, co działo się zanim zacząłem działać w Obywatelskim Grudziądzu. Mogę jedynie powiedzieć, że tworzymy coraz silniejszy ruch miejski, więc nic dziwnego, że przyłączają się do nas kolejne osoby. Zapraszamy wszystkich, którzy są zmęczeni niszczeniem miasta przez Platformę Obywatelską i w ruchu samorządowym nastawionym na załatwianie konkretnych spraw szukają wytchnienia od partyjnej zgnilizny".
 
Czekamy na kolejne głosy w tej sprawie.