joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądzka radna - jeszcze - Krystyna Nowak z Platformy Obywatelskiej rozpowszechnia „fejkowe” wiadomości na swoim koncie. Wytknęli jej to internauci

R.Ż/eSerwis.info; fot: screen facebook włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Na profilu radnej Platformy Obywatelskiej Krystyny Nowak pojawiło się zdjęcie, które jak się okazuje jest nieprawdziwe i jest tzw. „fejkiem” i reprezentuje mowę nienawiści, a dodatkowo skierowane jest w stronę Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
 
 
Krystyna Nowak radna poprzedniej kadencji zamieszczając na swoim profilu „fejkowe” informacje naraziła się na krytykę internautów. Udostępnione przez nią zdjęcie okazało się nieprawdziwe i jest fotomontażem, jakiś w sieci sporo. Celem takich zdjęć jest sianie nienawiści w stosunku do określonych osób, lub grup społecznych. W tym konkretnym przypadku intencją autora było kierowanie swojej „niechęci” w stosunku do Prezydenta RP Andrzeja Dudy i katolickiego duchownego. 
 
Na zdjęciu widać prezydenta Andrzeja Dudę, który całuje w dłoń księdza Tadeusza Rydzyka.. Zdjęcie podpisano
 
- to zdjęcie musi trafić do jak największej liczby Polaków -
 
Jak się okazało bardzo szybko w sieci było można znaleźć prawidłowe zdjęcie, z którego wycięto Prezydenta i wklejono do prezentowanej w poście fotografii. Oryginalna fotka prezentuje Prezydenta Andrzeja Dudę w całkowicie odmiennej sytuacji, kiedy obdarowuje dziewczynkę kwiatkiem i całuje ją w dłoń.
 
Radna zdjęcie udostępnione wcześniej już usunęła po informacjach od internautów - jak można przypuszczać. Osoby publiczne bardzo często nie zdają sobi sprawy jak duży wpływ mają na społeczności lokalne i że ich przekaz jest wielokrotnie silniejszy niż przeciętnego internauty.