joomla templates top joomla templates template joomla

Radny rozdaje „zabójcze ulotki” z Rafałem Trzaskowskim, pytają mieszkańcy? Kilka tygodni temu działacze PO twierdzili, że rozsyłanie kopert przez pocztę narażą Polaków na "utratę zdrowia, a nawet życia"

R.z/eGrudziadz.pl. fot: facebook włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Jeszcze kilka tygodni temu działacze Platformy Obywatelskiej mówili o „zabójczych kopertach”, „narażaniu Polaków na utratę zdrowia”. Mieszkańcy pytają co się zmieniło?
 
Epidemia trwa, liczba zakażeń nie maleje - jak twierdzą czołowi politycy Platformy Obywatelskiej - tymczasem radny Paweł Napolski rozdaje „zabójcze ulotki” z Rafałem Trzaskowskim i to w dodatku bez maseczki - mówi jeden z mieszkańców Grudziądza.
 
 
Jeszcze przed kilkoma tygodniami sam radny udostępniał na swoim profilu posty sugerujące, że rząd chce narazić Polaków na utratę zdrowia, a nawet życia, a działacze Platformy Obywatelskiej powszechnie wypowiadali się o „zabójczych kopertach” czy „toksycznych kopertach”.
 
 
Jeden z czytelników podesłał nam link do postu na fb radnego Platformy Obywatelskiej Pawła Napolskiego, na którym widać jak radny rozdaje ulotki. Mieszkaniec pyta: 
 
- "Co się zmieniło skoro epidemia trwa i dlaczego radny rozdaje „toksyczne ulotki” z Rafałem Trzaskowskim, dodatkowo bez maseczki" -
 
Część kandydatów startujących w wyborach świadomie zrezygnowała z tego typu agitacji, ulotkowej, dlatego kampanie tego typu występują raczej sporadycznie, jak do tej pory.
 
 
Spytaliśmy radnego co sądzi o całej sytuacji i czy zmienił zdanie w sprawie "kopert". 
 
- "Ulotki wyborcze kandydata na Prezydneta RP Pana Rafała Trzaskowskiego były rozdawane zgodnie z obowiązującym prawem oraz z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa określonych m.in. w stosownym rozporządzeniu. Serdecznie zachęcam do szczegółowego zapoznania się ze wszystkimi dokumentami regulującymi te kwestie oraz do ich przestrzegania" - komentuje radny Paweł Napolski. 
 
Faktem jest, że w ocenie epidemiologów "wirus ma zdolność przeżycia na papierze i to właśnie jest największym problemem", jednak z drugiej strony "możliwość zakażenia się w ten sposób jest stosunkowo mało prawdopodobna". Nic się nie zmieniło w tym zakresie od czasu "zabójczych kopert".