joomla templates top joomla templates template joomla

W ciągu 3 dni Miasto musi przelać 48 milionów na konto Szpitala z tytułu straty. Czy skarbnik znajdzie takie pieniądze? Z naszych informacji wynika, że obecnie brakuje 23 milionów

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Czy miasto przeleje do końca miesiąca 48 milionów na konto Szpitala? Zobowiązują go do tego przepisy - pokrycia straty placówki z 2017 roku. Jeżeli tego nie zrobią? Co dalej?

Strata grudziądzkiego Szpital z 2017 roku powinna zostać pokryta przez organ tworzący do końca marca tego roku. Organem tym jest Gmina Miasto Grudziądza. Obecny "minus" wynosi 48 milionów.
 
- Z naszych informacji wynika, że udało się znaleźć do tej pory 25 z 48 milionów -
 
 
 
Pieniądze powinny teoretycznie zostać przelane do końca marca, a więc zostało zaledwie kilka dni - do końca tego tygodnia. 
 
Sytuacja jest o tyle trudna, że w kwietniu przypada podwójna płatność Zus, a więc w podwojonej  kwocie Miasto musi przelać składki pracownicze, wynika to z tego, że zostały wypłacone tzw. 13-stki. Środki zusowskie można oczywiście na kilka dni „pożyczyć” na przelew do Szpitala - o ile miasto je posiada - ale co potem? 
 
- Czy uda się znaleźć brakujące 23 miliny? -
 
To pytanie zapewne padnie na środowej sesji Rady Miejskiej. Możliwe, że Prezydent wraz z nowym skarbnikiem znaleźli rozwiązanie.