joomla templates top joomla templates template joomla

Wszyscy wszystko wiedzieli, w tym Maciej Glamowski o dziurze budżetowej - mówi Robert Malinowski, a swoją prezydenturę ocenią na 4+. Za problemy finansowe obwinia Szpital

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Robert Malinowski jest zadowolony ze swojej Prezydentury i ocenia ją bardzo wysoko bo na 4 z plusem, za sytuację miasta obwinia Szpital, który był od zawsze pod jego nadzorem i w którym wszystkie decyzje inwestycyjne były potwierdzane jego podpisem. 

Najwyraźniej nie ma żadnej refleksji w szeregach Platformy Obywatelskiej w Grudziądzu, która rządziła Miastem przez ostatnie 12 lat, ponieważ  jej główny polityk, były prezydent Grudziądza Robert Malinowski jest zadowolony ze swojej prezydentury, szczególnie z jej ostatnich 4 lat:
 
- wystawił sobie 4 z plusem za Prezydenturę -
 
a obecnymi problemami finansowymi obwinia grudziądzki Szpital, którego rozwój i wszystkie realizowane tam inwestycje sam zatwierdzał. 
 
 
Roberta Malinowskiego dziwi również zdziwienie radnych sytuacją finansową Miasta, w tym najwyraźniej samego Macieja Glamowskiego. Jak mówi były prezydent:
 
- wszyscy wszystko wiedzieli, nikt nic nie ukrywał w tym najwyraźniej też sam Maciej Glamowski -
 
Już po pierwszej sesji Sejmiku i oświadczeniach Marszałka Piotra Całbeckiego wiadomo, że pomoc nie nadejdzie z województwa, ponieważ nie ma ono takich instrumentów, nie ma też pieniędzy, które by mogły zasilić grudziądzki budżet z przeznaczeniem na spłatę kredytów. Marszałek mówi wprost, że jeżeli:
 
- Miasto nie porozumie się z RIO to mieszkańców Grudziądza czekają nowe wybory -
 
i to cała recepta Piotra Całbeckiego, który podkreśla również, że:
 
- że nikt nie jest cudotwórca i Województwo nie jest w stanie pomóc w sposób doraźny - 
 
Marszałek Piotr Całbecki zapomina jednak, że Grudziądz w trudnej sytuacji jest nie od dzisiaj i że pomoc Miastu obiecywał już kilkukrotnie, a przynajmniej tak twierdził przez ostatnie kilka lat nie kto inny jak Prezydent Robert Malinowski, promując nawet ideę przejęcia Szpitala przez Urząd Marszałkowski, co spotkało się z kolei z oporem samego Marszałka, który powiedział, że tak:
 
- ale dopiero po oddłużeniu lecznicy - 
 
Kto by chciał partycypować w ogromnych długach inwestycyjnych, jakimi obaczona jest grudziądzka lecznica? Nikt kto sam nie chce wpaść w spiralę zadłużenia. 

A jak Państwo oceniają prezydenturę Roberta Malinowskiego?