joomla templates top joomla templates template joomla

Zadziwiająca szczerość posła Szymańskiego - „Przyjęliśmy taki wariant z Maciejem Glamowskim, że idziemy na dwa niezależne komitety, to było dobrze przemyślane i przygotowane”

Opinie: R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz publicystyczny

Przemyślana strategia wyborcza ustalona przed wyborami czy faktyczna gra wyborcza z pozytywnymi intencjami? Pojawiające się pytania po wypowiedziach przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej.
 
 
Informacja o tym, że start Koalicji Obywatelskiej i Sojuszu Obywatelskiego Grudziądza to jakiegoś typu strategia wyborcza, a komitety tak naprawdę porozumiały się już przed wyborami pojawiła się już przed plebiscytem w ustach Prezydenta Roberta Malinowskiego, który „wygadał się”:
 
- że to przemyślana strategia wyborcza -
 
W podobnym tonie wypowiadał się w Wieczór Wyborczy poseł Tomasz Szymański w wypowiedzi dla TVSM, który mówił wprost, że:
 
- „Przyjęliśmy taki wariant z Maciejem Glamowskim, że idziemy na dwa niezależne komitety, w tym momencie zaproponowaliśmy większą talię kandydatów na radnych dlatego wydaje mi się, że to było dobrze przygotowane przemyślane i jestem pewny, że będziemy w stanie znaleźć wspólny język” - 
 
 Czy więc cała strategia wyborcza była przemyślanym posunięciem? Tego typu wypowiedzi potencjalnego koalicjanta wydają się "rzucaniem kłód pod nogi" w wyścigu o fotel Prezydenta - naszym zdaniem raczej nie pomagają.
 
 
Koalicja obywatelska zapowiada wsparcie kandydata również po wyborach, a wśród nich osoby, który ręka w rękę głosowały za kolejnymi propozycjami Marka Sikory i Marka Nowaka dotyczącymi Grudziądzkiego Szpitala, co było jednym z powodów odejścia samego Macieja Glamowskiego z Klubu Platformy Obywatelskiej. 
 
Okazuje się jednak, że wcześniejsze decyzje radnych Koalicji Obywatelskiej nie przeszkadzają Sojuszowi Obywatelskiemu Macieja Glamowskiego, chociaż co prawda sygnały o koalicji Koalicji Obywatelskiej z Sojuszem Obywatelskim Maciejem Glamowskim pojawiaja się jak do tej pory głównie po stronie przedstawicieli Platformy Obywatelskiej. 
 
Co na wypowiedzi Koalicji Obywatelskiej Maciej Glamowski? Kandydat na Prezydenta Grudziądza nie odpowiada naszym zdaniem wprost na zadane pytanie o wcześniejsze rozmowy przed wyborami, jak twierdzi jednak: 
 
- „Obywatelski Grudziądz, powstał w kontrze do błędów i nieprawidłowości w naszym mieście, z którymi się nie mogłem zgodzić. Wokół idei tego ruchu miejskiego udało mi się zgromadzić szereg osób z różnych przestrzeni społecznej aktywności. W oparciu o potencjał tych osób zbudowałem coś, co - moim zdaniem - na tak dużą skalę nikomu się nie udało. Co więcej, udało nam się to przekuć w samorządowy sukces podczas ostatnich wyborów, które jeszcze trwają. Mam nadzieję, że naszym ostatecznym sukcesem będzie moja wygrana w wyborach prezydenckich, ale jestem przekonany, że zdobycie przez naszą drużynę 7 mandatów w Radzie Miejskiej już jest niepodważalnym osiągnięciem. To tylko i wyłącznie zasługa, praca oraz potencjał ludzi, którzy tworzą Komitet Wyborczy Wyborców Sojusz Obywatelski Grudziądz. Jesteśmy jedną z trzech sił w nowej Radzie Miejskiej. Jesteśmy tam po to, żeby Grudziądz był nowoczesnym i wygodnym do życia miastem, o losach którego decydują ludzie merytoryczni i uczciwi”
 
Czy osobami merytorycznymi są radni, którzy głosowali za pomysłami Marka Nowaka, Marka Sikory? Jak zawsze decyzja należy do wyborców.