joomla templates top joomla templates template joomla

64 tys. złotych za nadgodziny, odprawy to za mało. Sąd przyznał, że należy się jeszcze 1420 zł Robertowi Malinowskiemu. Czy Miasto do końca będzie walczyło w sądzie, jak to miało miejsce z mieszkańcami?

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Sąd Rejonowy w Grudziądzu zasądził byłemu Prezydentowi Robertowi Malinowskiemu 1420 zł z powodu nieprawidłowego naliczenia przez Urząd poborów w związku z nowymi przepisami dotyczącymi wysokości jego wynagrodzenia. Wcześniej Prezydent dostał już ponad 64 tys. za nadgodziny i z tytułu odprawy.
 
 
W poprzedniej kadencji Prezydent Robert Malinowski „wypracował” ogromną liczbę, bo aż łącznie 488,5 nadgodzin. w tym 88,5 godz w 2016 r.., 208 godz.w 2017 r.,  192 godz. w 2018 r., Łącznie wypłacono mu z tego tytułu 32 070,03 zł brutto.
 
 
Nie był to jednak jedyny „zastrzyk gotówki” jaki trafił na konto Roberta Malinowskiego na zakończenie kadencji. Zgodnie z przepisami Prezydentowi należała się również odprawa w wysokości 32 820 zł brutto. 
 
- Łącznie Prezydent Robert Malinowski dostał więc ponad 64 tys. zł brutto -
 
Prezydent Robert Malinowski jednak potrafi walczyć o swoje - co należy przyznać - i nie zgodził się z wysokością wynagrodzenia. Były Prezydent wystąpił do Sądu Pracy o wyrównanie jego zdaniem, nieprawidłowo naliczonej pensji - co miało związek ze zmianami przepisów dotyczących wynagrodzenia pracowników takich jak prezydenci miast.
 
- Sąd Rejonowy po rozpoznaniu sprawy zasądził na rzecz Roberta Malinowskiego 1420 zł -
 
Jest to wyrok pierwszej instancji i Miastu przysługuje odwołanie się od decyzji Sądu o ile zdecyduję się na taki krok. Do tej pory w przypadku sporów z mieszkańcami Urzędnicy „walczyli” do samego końca, nie zważając często na koszty postępowania.
 
Jak będzie tym razem? Przekonamy się kiedy prawnicy z Ratusza przeanalizują otrzymane od Sądu uzasadnienia.