joomla templates top joomla templates template joomla

Apel o wzajemny szacunek, bycie otwartym na drugiego człowieka, tolerancję. Debata w I Liceum Ogólnokształcącym dotycząca mowy nienawiści we współczesnym świecie

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Z inicjatywy władz Grudziądza 1 lutego w murach I Liceum Ogólnokształcącego odbyła się debata dotycząca mowy nienawiści we współczesnym świecie. Udział w niej wzięli znakomici goście i młodzież z grudziądzkich szkół ponadpodstawowych. Obecni byli również przedstawiciele Straży Miejskiej.
 
 
W debacie udział wzięli Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza, Piotr Kowalczuk, Wiceprezydent Gdańska, oraz Przemysław Wyciechowski, Prezes Fundacji EMIC. Zaproszeni goście opowiadali o swoich odczuciach dotyczących ostatnich wydarzeń w kraju i szeroko mówili o mowie nienawiści, a następnie odpowiadali na pytania młodzieży.
 
 
W trakcie spotkania padło wiele ważnych słów. Głównym jego przesłaniem był apel o wzajemny szacunek, bycie otwartym na drugiego człowieka, tolerancję. Wszyscy jesteśmy bowiem równi wobec prawa, wszyscy mamy takie same prawa, a jednocześnie każdy z nas jest inny, co należy akceptować.
 
 
Uczestnicy debaty podkreślali rolę dialogu, wyraźnie mówili o tym, że nienawiść w komunikacji i wzajemnych relacjach to droga donikąd.
 
W wydarzeniu udział wzięli również przedstawiciele grudziądzkiej Straży Miejskiej – Komendant Jan Przeczewski oraz funkcjonariusze Zespołu ds. Profilaktyki i Komunikacji Społecznej. Ich obecność była nieprzypadkowa, bowiem w ostatnim czasie strażnicy opracowali scenariusz zajęć profilaktycznych dotyczący mowy nienawiści, który będą realizować w grudziądzkich placówkach edukacyjnych.
 
Pierwsze zajęcia zaplanowane są na piątek, 8 lutego, a odbędą się z uczniami klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego.