joomla templates top joomla templates template joomla

Będzie można "podglądać" radnych w internecie. Do tej pory nie było wiadomo który głosował za, a który przeciw. Teraz to się zmieni, będą transmisje online i pełen zapis obrad

info: Urząd Miejski, Grudziądz; Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Sala 301 Urzędu Miejskiego, w której odbywają się m.in. sesje Rady Miejskiej została wyposażona w system głosowania, debat oraz nagłośnienia. Łączna wartość inwestycji wyniosła ok. 130 tys. zł.
Konieczność wykonania zadania wynikała ze znowelizowanej ustawy o samorządzie. Zgodnie z przepisami, od nowej kadencji, każda sesja Rady Miejskiej musi być transmitowana na żywo i nagrywana. Zapis będzie dostępny na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.
Przedsięwzięcie podzielono na 2 części. Pierwszą, za ok. 92 tys. zł, wykonała firma HELPDESK z Poznania. Obejmowała ona m.in. zakup i montaż 30 terminali, konsoli dźwięku, a także aplikacje modułu głosowania, wizualizacji, dźwięku i układ wyciszenia oraz dostawę kart zbliżeniowych.
 
Z kolei druga część o wartości ponad 38 tys. zł dotyczyła zakupu i montażu systemu nagłośnieniowo-konferencyjnego. Zadanie polegające m.in. na montażu głośników sufitowych, rejestratora cyfrowego, telewizora, bezprzewodowego mikrofonu i sprzętu multimedialnego zrealizowała Agencja Artystyczna Goja z Grudziądza.