joomla templates top joomla templates template joomla

Już ponad 5000 osób złożyło wnioski o Grudziądzką Kartę Seniora

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Państwo Izabela i Bernard Kowalscy złożyli 5000 i 5001 wniosek o wydanie Grudziądzkiej Karty Seniora. W związku z tym Prezydent Grudziądza Robert Malinowski postanowił uroczyście przekazać grudziądzanom Karty. 

Podróżni startujący na przystanku Paderewkiego-Lipowa mogą od teraz podziwiać widoki Grudziądza

T.W./eSerwis.info; info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Podróżni oczekujący na autobus na przystanku Paderewskiego/Lipowa mogą od teraz popatrzeć na swoje miasto z innej perspektywy. Na przystanku zamontowano zdjęcia pokazujące miasto, spichrze i Stare Miasto. Przystanek autobusowy Paderewskiego/Lipowa został oklejony zdjęciami Grudziądza. 

Radni, którzy przyjęli sprawozdanie finansowe grudziądzkiego Szpitala świadomie naruszyli przepisy - twierdzi RIO. Uchwałę Rada Miejskiej unieważniono

R.Ż/eSerwis.info; info: RIO, fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Czy Prezydentowi potrzebna jest jeszcze Rada Miejska skoro wyręcza ją w ustawowych kompetencjach? Według RIO radni świadomie błędnie zatwierdzili sprawozdanie finansowe Szpitala, pomimo tego, że prezydent dokonał wyboru biegłego rewidenta znając opinię RIO w tej sprawie wydaną kilka miesięcy wcześniej.

Zwycięzcy etapu miejskiego „VI Wojewódzkiej Olimpiady Obrony Cywilnej” i konkursu plastycznego „Obrona cywilna"

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Wyłoniono zwycięzców etapu miejskiego „VI Wojewódzkiej Olimpiady Obrony Cywilnej” i konkursu plastycznego „Obrona cywilna wokół nas - sygnały alarmowe - znam i wiem jak się zachować”. Organizatorem przedsięwzięć był Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego. 

W czwartek i piątek nie dojedziemy do Rudnika ul Południową. Droga zostanie wyłączona w ciągu dnia z użytkowania

T.W./eSerwis.info; info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

W związku z prowadzonym remontem ul. Południowej konieczne będzie czasowe wyłączenie drogi z użytkowania. Na odcinku, od Trasy Średnicowej do ul. Konarskiego, w czwartek i piątek, tj. 18-19 maja w godz. 7.00-18.00 wystąpią utrudnienia w ruchu. 

Sprawdź które projekty wygrały w głosowaniu Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Wyniki głosowania są już znane

info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: Archiwum/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

26 zadań zostanie zrealizowanych w ramach tegorocznej edycji Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Listę zwycięskich projektów dziś, tj. 11 maja na konferencji prasowej zaprezentowali: Prezydent Grudziądza Robert Malinowski oraz Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Małgorzata Sadowska-Rodziewicz. 

Podziękowania dla Strażników Miejskich, którzy uratowali mężczyznę przed utonięciem

T.W./eSerwis.info; info: Straż Miejska, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski podziękował strażnikom miejskim: Adamowi Barczakowi i Błażejowi Wyrostkiewiczowi za wzorową postawę. Przypomnijmy, funkcjonariusze, 21 maja, bez wahania ruszyli na pomoc mężczyźnie, który wpadł do Wisły. Dzięki ich interwencji poszkodowany w porę otrzymał również pomoc medyczną.

Na Rynku, w Tarpnie w weekend możemy sobie poczekać na tramwaj "nieco dłużej" nawet do rana. W godzianch wieczornych będą prowadzone naprawy gwarancyjne

T.W./eSerwis.info; info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Zarząd Dróg Miejskich informuje, że w terminie 12-14 maja, na odcinku od Al. 23 Stycznia do ul. Długiej, prowadzone będą naprawy gwarancyjne torowiska tramwajowego. W związku z pracami remontowymi w torowisku tramwajowym w ulicach: Klasztorna, Al. 23 Stycznia, Szewska oraz Długa.

Ciekawa zmiana na biletach komunikacji miejskiej. W miejscu, gdzie normalnie znajduje się reklama, pojawią zdjęcia Grudziądza

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

W najbliższym czasie do sprzedaży trafią bilety komunikacji miejskiej ze zdjęciami Grudziądza umieszczonymi na rewersie. Przedsięwzięcie zrealizował Wydział Transportu Urzędu Miejskiego. Łącznie 8 różnych ujęć znalazło się na biletach jednorazowych normalnych oraz ulgowych, a także na karnetach o wartości 6,5 zł. 

Niektórzy przeżyli ze sobą nawet 60-lat. Wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski wręczył dziś, tj. 9 maja Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W uroczystości zorganizowanej w Urzędzie Stanu Cywilnego wzięło udział 10 par. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Bozińska Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, a dla Jubilatów ponownie zabrzmiał Marsz Mendelssohna.