joomla templates top joomla templates template joomla

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubileaci odebrali gratulacje z rąk prezydenta Grudziądza w Urzędzie Stanu Cywilnego

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

10 par odebrało dziś, tj. 13 lipca z rąk Prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość zorganizowano w Urzędzie Stanu Cywilnego. - To dla mnie niezwykły zaszczyt, że mogę Państwu osobiście pogratulować zdobytego wyróżnienia. 

Dotychczas piesi w trakcie imprez na Cytadeli musieli przeciskać się pomiędzy samochodami. Od teraz przespacerują sie nowym chodnikiem

T.W./eSerwis.info; info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Od skrzyżowania ulicy: Jagiełły i Czwartaków do grudziądzkiej Cytadeli powstał nowy chodnik z płytek betonowych o wymiarach 35x35x5 cm. Trakt ma 350 mb. Ponadto wymieniono nawierzchnię peronów i płytek na chodniku przy ul. Jagiełły.

Kontrolerzy biletów przeszli szkolenie z technik walki. Będziesz chciał uciec nie okazując biletu, mogą sprowadzić cię "do parteru" i wezwać pomoc

T.W./eSerwis.info; info: Policja, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Policjanci grudziądzkiej komendy przeprowadzili szkolenie z zakresu technik samoobrony dla pracowników Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. W szkoleniu udział wzięło kilkunastu urzędników, którzy na co dzień odpowiadają za kontrolę biletów w środkach komunikacji miejskiej. 

Urzędnicy zrobili sobie "dodatkowe święto". W piątek Ratusz będzie nieczynny. Jednocześnie na zapytania o dostęp do informacji publicznej częstą odpowiedzią jest "brak czasu"

R.Ż./eSerwis.info; info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Podobnie jak to miało miejsce 2 maja również 16 czerwca Urząd Miejski ma dodatkowy "dzień świąteczny". W tym dniu w Ratuszu nie złatwimy żadnej sprawy bo urzędnicy mają długi weekend. Kiedy jednak skierować zapytanie dotyczące informacji publicznej bardzo często Urząd tłumaczy się "koniecznoscią wykonania dodatkowej pracy" czyli jak mozna zrozumieć "brakiem czasu". 

580 zł za tyle miasto wydzierżawi ZNP ośrodek wypoczynkowy w Łebie. Ośrodek miał być przez ZNP wyremontowany, ale na razie remontu nie będzie

R.Ż/eSerwis.info; mapa: google włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Radni uchwalili uchwałę zezwalającą na oddanie w trybie bezprzetargowym ośrodka wypoczynkowego w Łebie, należącego do Grudziądza Związkowi Nauczycielstwa Polskiego. ZNP zapłaci miesięcznie 580 zł za użytkowanie tej nieruchomości. 

Podróżni startujący na przystanku Paderewkiego-Lipowa mogą od teraz podziwiać widoki Grudziądza

T.W./eSerwis.info; info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Podróżni oczekujący na autobus na przystanku Paderewskiego/Lipowa mogą od teraz popatrzeć na swoje miasto z innej perspektywy. Na przystanku zamontowano zdjęcia pokazujące miasto, spichrze i Stare Miasto. Przystanek autobusowy Paderewskiego/Lipowa został oklejony zdjęciami Grudziądza. 

W Ratuszu zwiększyło się zatrudnienie. Od 3 lipca prezydent Robert Malinowski ma nowego doradcę ds. Szpitala została nim Katarzyna Młodecka

T.N/eSerwis.info; info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Katarzyna Młodecka wczoraj od 3 lipca pełni funkcję doradcy Prezydenta Grudziądza. W zakresie jej obowiązków leżeć będą przede wszystkim kwestie związane z finansami samorządu oraz Regionalnego Szpitala Specjalistycznego. 

Uroczyście podsumowano wyniki grudziądzkiego sportu szkolnego na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim oraz międzyszkolnego współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych

T.W./eSerwis.info; info/foto: Urząd Miejski, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

W Urzędzie Miejskim 21 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie wyników grudziądzkiego sportu szkolnego na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim oraz międzyszkolnego współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych. 

Skwer Polaków poszkodowanych przez III Rzeszę

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

 

Plac zlokalizowany tuż przy pomniku „10 pomordowanych” przy ul. Piłsudskiego od dziś, tj. 13 czerwca oficjalnie nosi nazwę: „Skwer Polaków poszkodowanych przez III Rzeszę”. Uroczystość zorganizowano z inicjatywy Posła RP Tomasza Szymańskiego, radnych Pawła Napolskiego i Jakuba Kopkowskiego, a także Mieczysława Tężyckiego reprezentującego Stowarzyszenie Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę. 

Podziękowania dla Strażników Miejskich, którzy uratowali mężczyznę przed utonięciem

T.W./eSerwis.info; info: Straż Miejska, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski podziękował strażnikom miejskim: Adamowi Barczakowi i Błażejowi Wyrostkiewiczowi za wzorową postawę. Przypomnijmy, funkcjonariusze, 21 maja, bez wahania ruszyli na pomoc mężczyźnie, który wpadł do Wisły. Dzięki ich interwencji poszkodowany w porę otrzymał również pomoc medyczną.