joomla templates top joomla templates template joomla

Radni, którzy przyjęli sprawozdanie finansowe grudziądzkiego Szpitala świadomie naruszyli przepisy - twierdzi RIO. Uchwałę Rada Miejskiej unieważniono

R.Ż/eSerwis.info; info: RIO, fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Czy Prezydentowi potrzebna jest jeszcze Rada Miejska skoro wyręcza ją w ustawowych kompetencjach? Według RIO radni świadomie błędnie zatwierdzili sprawozdanie finansowe Szpitala, pomimo tego, że prezydent dokonał wyboru biegłego rewidenta znając opinię RIO w tej sprawie wydaną kilka miesięcy wcześniej.

Na Rynku, w Tarpnie w weekend możemy sobie poczekać na tramwaj "nieco dłużej" nawet do rana. W godzianch wieczornych będą prowadzone naprawy gwarancyjne

T.W./eSerwis.info; info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Zarząd Dróg Miejskich informuje, że w terminie 12-14 maja, na odcinku od Al. 23 Stycznia do ul. Długiej, prowadzone będą naprawy gwarancyjne torowiska tramwajowego. W związku z pracami remontowymi w torowisku tramwajowym w ulicach: Klasztorna, Al. 23 Stycznia, Szewska oraz Długa.

Ciekawa zmiana na biletach komunikacji miejskiej. W miejscu, gdzie normalnie znajduje się reklama, pojawią zdjęcia Grudziądza

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

W najbliższym czasie do sprzedaży trafią bilety komunikacji miejskiej ze zdjęciami Grudziądza umieszczonymi na rewersie. Przedsięwzięcie zrealizował Wydział Transportu Urzędu Miejskiego. Łącznie 8 różnych ujęć znalazło się na biletach jednorazowych normalnych oraz ulgowych, a także na karnetach o wartości 6,5 zł. 

Niektórzy przeżyli ze sobą nawet 60-lat. Wręczono Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski wręczył dziś, tj. 9 maja Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. W uroczystości zorganizowanej w Urzędzie Stanu Cywilnego wzięło udział 10 par. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Bozińska Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, a dla Jubilatów ponownie zabrzmiał Marsz Mendelssohna. 

Po pracach gwarancyjnych ul. Ratuszowa wygląda mało estetycznie. Zainstalowane separatory też nie spotkały się z uznaniem, będą wymienione

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl; info: Urząd Miejsk, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Trwa montaż tzw. separatorów ruchu drogowego w obrębie Strefy Płatnego Parkowania na obszarze Starego Miasta. W związku z brakiem możliwości wykonania oznakowania poziomego na brukowanych ulicach podjęto decyzję, by zastosować separatory. Ponadto zostaną one wykorzystane przy uruchomieniu systemu czujników parkowania na Starówce. 

Zwycięzcy etapu miejskiego „VI Wojewódzkiej Olimpiady Obrony Cywilnej” i konkursu plastycznego „Obrona cywilna"

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Wyłoniono zwycięzców etapu miejskiego „VI Wojewódzkiej Olimpiady Obrony Cywilnej” i konkursu plastycznego „Obrona cywilna wokół nas - sygnały alarmowe - znam i wiem jak się zachować”. Organizatorem przedsięwzięć był Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego. 

W czwartek i piątek nie dojedziemy do Rudnika ul Południową. Droga zostanie wyłączona w ciągu dnia z użytkowania

T.W./eSerwis.info; info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

W związku z prowadzonym remontem ul. Południowej konieczne będzie czasowe wyłączenie drogi z użytkowania. Na odcinku, od Trasy Średnicowej do ul. Konarskiego, w czwartek i piątek, tj. 18-19 maja w godz. 7.00-18.00 wystąpią utrudnienia w ruchu. 

Sprawdź które projekty wygrały w głosowaniu Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Wyniki głosowania są już znane

info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: Archiwum/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

26 zadań zostanie zrealizowanych w ramach tegorocznej edycji Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Listę zwycięskich projektów dziś, tj. 11 maja na konferencji prasowej zaprezentowali: Prezydent Grudziądza Robert Malinowski oraz Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Małgorzata Sadowska-Rodziewicz. 

72. lata temu Niemcy podpisały kapitulację. Zakończyła się II wojna światowa

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

8 maja 1945 r., podpisaniem bezwzględnej kapitulacji przez Niemcy, zakończyły się działania wojenne w Europie. W 72. rocznicę tych wydarzeń kwiaty pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego w imieniu samorządu i mieszkańców złożyli Prezydent Grudziądza Robert Malinowski oraz przedstawiciele Garnizonu Grudziądz.

Urzędnicy zrobili sobie "dodatkowe święto". 2 maja Urząd Miasta będzie nieczynny. Bedzie można jednak rejestrować zgodny w Urzędzie Stanu Cywilnego

R.Z/eSerwis.info; info: Urząd Miejski, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Urząd Miejski ma "dodatkowy dzień świąteczny". 2 maja, który jest zwykłym dniem pracującym dla większości pracujących w prywatnym sektorze mieszkańców Grudziądza, dla urzędników jest dodatkowym wolnym od pracy dniem długiego weekendu.