joomla templates top joomla templates template joomla

Jak darmowo jeździć w Grudziądzu komunikacją miejską? Jest na to sposób. Honorowi dawcy, którzy oddali 15 litrów krwi w przypadku kobiet i 18 w przypadku mężczyzn będą mogli jeździć bezpłatnie

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Honorowi dawcy krwi, którzy oddali 15 litrów krwi w przypadku kobiet i 18 litrów w przypadku mężczyzn od jutra, tj. 13 lipca będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.
 
Wolny przejazd autobusami i tramwajami zagwarantowało uchwałą Rady Miejskiej z 20 czerwca 2018 r. w sprawie uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Grudziądzu.  
 
 
Z ulgi skorzystać mogą zasłużeni dawcy krwi:
 
- kobiety, które oddały w dowolnym okresie co najmniej 15 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników,
- mężczyźni, którzy oddali w dowolnym czasie co najmniej 18 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.
 
Bezpłatne przejazdy będą możliwe na podstawie Legitymacji Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi według wzoru odznak i legitymacji wydawanych w związku z honorowym dawstwem krwi wraz z dokumentem ze zdjęciem.