joomla templates top joomla templates template joomla

Jak zmieni się teren okalający grudziądzkie Spichrze, ul. Spichrzowa, czy Aleja Królowej Jadwigi na Błoniach będzie przejezdna? Trwa postępowanie konkursowe, do kolejnego etapu przeszło 18 koncepcji

info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: Agencja/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Wpłynęły 22 zgłoszenia na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej ciągu grudziądzkich spichrzy wraz z fragmentami ul. Spichrzowej i Alei Królowej Jadwigi.
 
Dokumenty, które dostarczono pod względem formalnym wczoraj, tj. 23 maja sprawdzili: wiceprezydent Marek Sikora, architekt Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów RP Marek Grosz oraz Główny Specjalista ds. Obiektów Komunalnych Dariusz Morczyński. Do dalszej procedury zakwalifikowano 18 wniosków, 3 odrzucono ze względów formalnych, a 1 wymaga uzupełnienia.
 
Przypomnijmy, miasto ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji. Zgłoszenia zainteresowanych udziałem w przedsięwzięciu były jego pierwszym etapem, w drugim, do 14 sierpnia, powstaną gotowe projekty.
 
Obszar objęty konkursem to teren położony na prawym brzegu Wisły pomiędzy Bramą Wodną i Górą Zamkową, od al. Królowej Jadwigi do ciągu zabudowy wschodniej pierzei ul. Spichrzowej. Projektanci powinni wskazać sposób zmiany funkcji poszczególnych kamienic (mieszkalnych) i magazynów. Priorytetem winno być spójne zagospodarowanie ul. Spichrzowej wraz z ciągami elewacyjnymi i wytycznymi gabarytowo-przestrzennymi zagospodarowania terenów niezabudowanych.
 
 
Uczestnicy konkursu powinni wziąć pod uwagę charakter oraz specyfikę lokalizacji terenu, a także fakt wpisania zespołu spichrzy na listę Pomników Historii Prezydenta RP. Koncepcja musi zakładać brak barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych oraz likwidację istniejących i wprowadzenie windy, a także odpowiednią ilość miejsc parkingowych. Zaleca się, by uwzględnić w projekcie realność proponowanych rozwiązań w kontekście technicznym, ekonomicznym i formalno-prawnym oraz, by przygotowane rozwiązania dawały możliwość etapowej realizacji inwestycji. Oprócz zagospodarowania spichrzy ważnym elementem będą projekty dotyczące dodatkowych funkcji dla terenów ogólnodostępnych dla mieszkańców obejmujące m.in. plac zabaw dla dzieci, stanowiska do wędkowania, tereny rekreacji indywidualnej oraz grupowej.    
 
Na nagrody łącznie przeznaczono kwotę 60 tys. zł. 
 

 

Komentarze  

0 # Guest 2018-05-24 17:42
Teren po zakladach miesnych zagospodarujcie lepiej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # Stefan 2018-05-24 20:06
Pan nadprezydent S. powinien być wybrany na 12 lat na Prezydenta to będzie jeszcze 100 projektów na zmiany miasta . A co z pięknym projektem przebudowy Al.23 Stycznia i całego ciągu komunikacyjnego aż do Dworca PKP ? . Tych projektów do kosza to się uzbierało . A na terenie byłej POiE od strony Rybackiej rośnie las i syf na ścieżkach. A co z terenem byłego Szpitala przy ul. Szpitalnej ? , a co z Browarem ? . Odpowiedź jak zawsze jest prosta - tam są właściciele. Już ruszyła przebudowa ul. Ikara , ma ruszyć ul. Sienkiewicza . Mają przelecieć samoloty nad Grudziądzem - to może trzeba wybudować na Błoniach lotnisko . Tylko jak nisko przelecą MIGi i F-16 to może wyślemy cegłę ze Spichrzy na odbudowę stolicy ? A co z obiecanym budynkiem przystani Klubu Sportowo - Turystycznego Elektryk p. żeglarz Sikora ? .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować