joomla templates top joomla templates template joomla

Rozpoczyna się remont na ul. Jaskółczej. Częściowo zostanie rozebrana istniejącej nawierzchni jezdni, a nastepnie zostaną wykonane warstwy wyrównawcze

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

 
Rozpoczęły się pierwsze prace związane z przebudową ul. Jaskółczej. Inwestycja polegać będzie na częściowej rozbiórce istniejącej nawierzchni jezdni, wykonaniu warstwy wyrównawczej wraz z poszerzeniami i nowymi poboczami. 
 
Ponadto zaplanowano budowę zatoki postojowej dla autobusów z ledowym oświetleniem oraz chodników na odcinku od istniejącego parkingu cmentarnego do skrzyżowania z ulicą Skowronkową, a od skrzyżowania z ulica Skowronkową do granic administracyjnych miasta wykonane zostaną poszerzenia jezdni. 
 
 
 
W ciągu ul. Jaskółczej zlokalizowane zostaną dwa przystanki komunikacji miejskiej - perony przystankowe. Na całym zmodernizowanym odcinku tj. od istniejącego parkingu przy cmentarzu komunalnym do granic administracyjnych miasta zostanie wykonane także nowe oznakowanie poziome i pionowe. Ponadto w rejonie nowej pętli autobusowej powstaną ogólnodostępne miejsca postojowe. 
 
Wartość zadania, które powinno zostać zrealizowane w ciągu 3 miesięcy wynosi 1 238 673,44 zł brutto. 
 
 
Warto dodać, że „Przebudowa drogi powiatowej nr 1398C - ul. Jaskółcza w Grudziądzu” otrzymała dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.
 
Wartość wsparcia wyniesie ok. 50% kosztów zadania. Na mocy zawartego porozumienia projekt będzie realizowany w partnerstwie z Gminą Grudziądz. 
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież