joomla templates top joomla templates template joomla

Kolejne roszady w Ratuszu. Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Małgorzata Sadowska-Rodziewicz otrzymała wypowiedzenie, Urząd nie ujawnia powodów zakończenia współpracy

Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Obecna dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Małgorzata Sadowska-Rodziewicz jest na wypowiedzeniu. Miasto nie chce podać powodów tej decyzji. Wiadomo jednak, że w okresie wypowiedzenia nie musi świadczyć pracy. To kolejne roszady w Ratuszu w ostatnim czasie.
 
 
W dniu dzisiejszym Ratusz wystosował komunikat, w którym oświadczono, że zgodnie z decyzją Prezydenta Macieja Glamowskiego pracę w Urzędzie Miejskim zakończyła dotychczasowa Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Małgorzata Sadowska-Rodziewicz.
 
Co ciekawe Ratusz nie upublicznia powodów podjęcia takiej decyzji, a tajemniczości całej sprawie nadaje fakt, że:
 
- „Pani Małgorzata Sadowska-Rodziewicz otrzymała trzymiesięczne wypowiedzenie bez obowiązku świadczenia pracy” - informuje biuro prasowe Ratusza.  
 
 
Zapowiedziano już ogłoszenie konkursu na nowego dyrektora. To kolejna w ostatnim czasie decyzja tego typu. Przed kilkoma dniami ze stanowiskiem dyrektorskim pożegnała się Teresa Kleczewska dotychczasowa Dyrektor Wydziału Komunikacji Miejskiej opuszcza Ratusz. Ona jednak nie opuściła zasobów samorządowych, objęła stanowisko kierownicze w MZK.
 
Nie taka dawno posadę w Ratuszu straciła również naczelnik wydziału edukacji Sławomira Gajewska, a w ostatnich tygodniach ze stanowiskiem pożegnała się również prezes MPGN Joanna Elszkowska, a w nieco wcześniej pracę stracił Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kowarowski, a więc osoby delegowane już na stanowiska za czasów obecnego Prezydenta.
 
Podobnie było wcześniej z Prezesem Olimpii Sylwester Szałkowski, który również został do spółki delegowany za obecnego Prezydenta. Podobnie był z dymisją dyrektora Szpitala Piotra Drzymalskiego.
 
Lista roszad jest zdecydowanie większa, największe jednak znaki zapytania stoją przy osobach, które po wyborach już zostały skierowane na funkcje przez Macieja Glamowskiego. O ile zmiany w Radach Nadzorczych, czy OPEC wydawały się naturalnymi w związku z nową władzą o tyle roszady wśród protegowanych Prezydenta mogą powodować uzasadnione pytania.