joomla templates top joomla templates template joomla

„RIO przez lata tolerowała katastrofę finansów Szpitala i jest współwinna tragedii” - mówił radny Andrzej Wiśniewski. Radni przyjęli absolutorium z wykonania budżetu przez Prezydenta za 2019 rok

Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

 
Radni udzielili Prezydentowi Grudziądza absolutorium z tytułu wykonania budżetu na 2019 rok. Za było 7 radnych Koalicji Obywatelskiej, przeciwni byli radni Prawa i Sprawiedliwości. 
 
Klub Radnych Sojuszu Obywatelskiego Grudziądza udzielił poparcia Prezydentowi z tytułu wykonania Budżetu za rok 2019. Jak podkreślali radni Rio zaopiniowała pozytywnie sprawozdanie z wykonania budżetu z zastrzeżeniami. 
 
 
- „Uważamy, że Prezydent działając w skrajnie trudnych warunkach finansowych należycie wypełnił swoje obowiązki” – mówiła odczytująca opinię Klubu Sojusz Obywatelski Grudziądz Róża Lewandowska.
 
Również radni Koalicji Obywatelskiej zagłosowali za absolutorium dla Prezydenta Grudziądza. Zdaniem radnego Pawła Napolskiego krytyczne opinie zawarte w opinii Komisji Rewizyjnej nie mają uzasadnienia. Radny stwierdził, że RIO przejechało jak „walec” po opinii Komisji. 
 
- „Wszyscy śledzący obrady wiedzą jak wygląda walec drogowy. Taki właśnie walcem drogowym RIO można powiedzieć rozjechała opinie Komisji Rewizyjnej” – mówił radny Platformy Obywatelskiej. 
 
 
Odmienne zdanie zaprezentował radni Prawa i Sprawiedliwości w imieniu Klubu Sławomir Szymański. 
 
- „Radni PiS w pełni utożsamiają się z opinią Komisji Rewizyjnej dlatego zagłosują przeciw udzieleniu Prezydentowi Grudziądza absolutorium za rok 2019” - mówił radny Sławomir Szymański. 
 
Zdaniem przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Andrzeja Wiśniewskiego – który odpowiedział na słowa radnego Napolskiego - sama RIO jest współwinna sytuacji finansowej Grudziądza, ponieważ przez lata nie reagowała na pogarszającą się sytuację finansową miasta i grudziądzkiego Szpitala.
 
- „RIO od bardzo wielu lat mający udział w tym co stało się z grudziądzkimi finansami ze Szpitalem, a w latach 2012 odegrała znaczącą rolę fundamentalną, bo nie zauważała tego co widział każdy czytający ze zrozumieniem analizujący bilans Szpitala o powinna wiedzieć do czego to zmierza. Po wielu wysiłkach Klubowi PiS udało się uświadomić RIO  rozmiary katastrofy, do której doszło, a do którą RIO od wielu lat tolerowała” – mówił radny Andrzej Wiśniewski.
 
Radny zauważył, że nie licząc opinii RIO nie poczyniono żadnych skutecznych działań, które mogły zapobiec tragicznej sytuacji Grudziądza.