joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądz potrzebuje pieniędzy. Ogłoszono przetarg na na udzielenie kredytu krótkoterminowego, do 30 mln zł, na pokrycie przejściowego deficytu

info: Urząd Miasta, Grudziądz; foot: Archiwum google włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Gmina-miasto Grudziądz ogłosiła przetarg na udzielenie kredytu krótkoterminowego, do 30 mln zł, na pokrycie występującego w ciągu 2019 r. przejściowego deficytu miasta. Oferty będą przyjmowane do 19 lutego.
 
 
Samorząd planuje zaciągnąć kredyt odnawialny, co oznacza, że każda spłata całości lub części kredytu powoduje jego odnowienie do wysokości wynikającej z umowy. To z kolei stwarza możliwość wielokrotnego wykorzystywania kredytu. 
 
 
Kredyt w rachunku bieżącym jest asekuracją płynności finansowej gminy-miasto Grudziądz. Ułatwi terminowe regulowanie zobowiązań niezależnie od uzyskanych wpływów dochodów ze źródeł zewnętrznych. Kredyt zostanie spłacony do 31 grudnia 2019 r.
 
Szczegółowe informacje na temat postępowania dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego.

- W poprzednim roku miasto kilkukrotnie ogłaszało przetarg na kredyt - nie zgłosił się żaden bank. Wyjściem z sytuacji było wzięcie kredytu bez przetargu, co można zrobić w sytuacji,  jeżeli w procedurze przetargowej nie zgłosi się żadna instytucja - 

Prawdopodobnie podobnie będzie w tym roku, ponieważ na chwilkę obecną Grudziądz nie posiada Wieloletniej Prognozy Fiznanswej.