joomla templates top joomla templates template joomla

W Ratuszu zwiększyło się zatrudnienie. Od 3 lipca prezydent Robert Malinowski ma nowego doradcę ds. Szpitala została nim Katarzyna Młodecka

T.N/eSerwis.info; info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

 
Katarzyna Młodecka od 3 lipca pełni funkcję doradcy Prezydenta Grudziądza. W zakresie jej obowiązków leżeć będą przede wszystkim kwestie związane z finansami samorządu oraz Regionalnego Szpitala Specjalistycznego.
 
Katarzyna Młodecka od kilku lat zajmuje się tematyką publicznej służby zdrowia. Początkowo pracowała w Departamencie Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego, gdzie zajmowała się m.in. koncepcją stworzenia samodzielnego podmiotu, który mógłby odciążyć Urząd oraz budżet samorządu w finansowaniu niezbędnych inwestycji SPZOZ podległych województwu, w taki sposób, aby spełniły one standardy wymagane przez Ministerstwo Zdrowia. 
 
 
 
Powstał „Program inwestycji rozwojowych i modernizacyjnych w szpitalach wojewódzkich na lata 2007-2012” napisany przez Katarzynę Młodecką we współpracy z  przedstawicielami szpitali i władz województwa oraz powołano spółkę Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne Sp. z o.o. 
 
Od 2010 r. zatrudniono ją w KPIM, a zakres obowiązków obejmował w tamtym czasie m. in. negocjacje oraz współpracę z przedstawicielami EBI w celu pozyskania finansowania na inwestycje podległych Samorządowi Województwa Kujawsko-Pomorskiego szpitalom w wysokości 425 mln zł. Projekt sfinansowany z tego  kredytu jest już zakończony. 
 
Następnie Katarzyna Młodecka objęła stanowisko dyrektora zarządzającego KPIM. Równolegle prowadziła negocjacje z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym w zakresie pozyskania kolejnego wparcia finansowego. Z uwagi na niemożność objęcia gwarancją województwa  całego potrzebnego kredytu został on podzielony na dwa Projekty - Health 2 (zwany również „EBI 2”) i Health 3 (zwany również „EBI 3”).  Umowa kredytowa dotycząca projektu Health 2 została podpisana w grudniu 2015 r. i została objęta gwarancją Województwa Kujawsko-Pomorskiego. 
 
Po podpisaniu umowy na EBI 3 obejmującego rozbudowę i przebudowę Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu Katarzyna Młodecka rozpoczęła współpracę z działem koordynacji inwestycji Szpitala nad wnioskiem aplikacyjnym w celu pozyskania finansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Brała również udział w posiedzeniach Komitetu Monitorującego przy Ministerstwie Zdrowia, który ostatecznie zatwierdził projekt do realizacji. Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana. 
 
- Podjąłem decyzję o zatrudnieniu doradcy, który będzie wspierać grudziądzki samorząd w sprawach związanych z finansowaniem działalności miasta oraz Szpitala. Wierzę, że doświadczenie, które do tej pory zdobyła Pani Katarzyna Młodecka będziemy mogli wykorzystać m.in. przy restrukturyzacji grudziądzkiego Szpitala - mówi prezydent Robert Malinowski.
 
Katarzyna Młodecka została zatrudniona na czas trwania kadencji samorządu. 
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież