joomla templates top joomla templates template joomla

Na nowe tramwaje poczekamy nieco dłużej. Unieważniono przetarg na modernizację sieci tramwajowej i zakup nowego taboru. Będzie ogłoszone nowe postępowanie

info: UM/Grudziądz; fot/video: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Prezydent podjął decyzję o unieważnieniu przetargu na modernizację sieci tramwajowej. Otwarcie ofert odbyło się w ubiegły piątek. Powodem unieważnienia są za wysokie oferty potencjalnych wykonawców. Najniższa zaproponowana kwota o ponad 29 mln zł przewyższa budżet projektu. 
 
 
Przetarg zostanie ogłoszony ponownie po przygotowaniu dokumentów przetargowych uwzględniających odpowiedzi udzielone w trakcie unieważnionego postępowania.
 
Miasto na modernizację sieci tramwajowej otrzymało dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 85 905 228,84 zł, przewidujemy zwrot podatku VAT w wysokości 22 423 557,20 zł. Wkład własny wynosi 16 339 094,25 zł.
 
 
Ogólna wartość projektu wynosi 124 667 880,29 zł.
 
Przebudowa sieci tramwajowej wraz z zakupem taboru tramwajowego to bardzo ważna inwestycja. Miasto nie przewiduje rezygnacji z niej. W najbliższym czasie będziemy starali się pozyskać kolejne środki na przeprowadzenie tej inwestycji.