joomla templates top joomla templates template joomla

Obniżka 90% czynszu za lokale użytkowe, jednak nie dla wszystkich. Mikroprzedsiębiorcy mogą składać wnioski o rządowe pieniądze na pokrycie bieżących kosztów na początek do 5 tys.

info: UM/Grudziądz; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Samorządy w całej Polsce, w tym również w Grudziądzu, starają się wesprzeć lokalny biznes w sytuacji, gdy cały system ekonomiczny jest zagrożony. 
 
 
- „Ze względu na program naprawczy nasze miasto ma w tej mierze jeszcze trudniejsze zadanie. Robimy jednak wszystko, aby w miarę możliwości zniwelować negatywne skutki pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 dotykające przedsiębiorczość” - informuje Urząd Miejski. 
 
W obecnej sytuacji każda pomoc jest ważna, aby zminimalizować gospodarcze skutki pandemii. 
 
- „Prezydent Maciej Glamowski, po konsultacji z Grudziądzką Radą Gospodarczą, podjął decyzję o obniżce o 90% czynszu za lokale użytkowe będące w zasobach miasta, w tym także za lokale zarządzane przez spółkę Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami i Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku” - pisze rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego Beata Adwent.
 
 
Nie wszyscy będą jednak zwolnieni z tych opłat. 
 
- 'Wyjątek stanowią banki, lombardy, placówki finansowe i punkty bukmacherskie” -
 
Przedsiębiorcy mogą również w uzasadnionych przypadkach wnioskować do Urzędu Miejskiego o odroczenie lub rozłożenie na raty podatków lokalnych. 
 
- Powiatowy Urząd Pracy rozpoczął również nabór wniosków o udzielenie pożyczki w wysokości do 5 tys. zł dla mikroprzedsiębiorstw, na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej -
 
Wnioski można składać elektronicznie za pośrednictwem ePUAP, poprzez stronę www.praca.gov.pl, osobiście wkładając do skrzynki na korespondencję przy wejściu do Urzędu Pracy oraz pocztą tradycyjną. 
 
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.grudziadz.praca.gov.pl.