joomla templates top joomla templates template joomla

Opłaty w publicznych przedszkolach w Grudziądzu zostaną zaliczone na poczet przyszłego okresu, podobnie jest z biletami miesięcznymi na przejazdy komunikacją publiczną

R.z/eGrudziadz.pl. info: Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski/facebook włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

 
W związku z panującą epidemią koronawirusa w całym kraju i zamknięciem w związku z tym przedszkoli grudziądzki samorząd wprowadza rozwiązania polegające na zaliczeniu płatności za miesiąc marzec na poczet kolejnego okresu.
 
- "Zdecydowałem, że nie będziemy pobierać opłat w publicznych przedszkolach do czasu wznowienia zajęć dydaktycznych. Wniesione opłaty za marzec zostaną uznane na poczet kolejnego okresu rozliczeniowego, proporcjonalnie do czasu, gdy zajęcia w przedszkolach były wstrzymane. Powyższe decyzje odnoszą się również do żłobka miejskiego” - nformuje Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Wspomniane rozwiązania dotyczą przedszkoli publicznych, w prywatnych placówka zwolnienie, czy przeniesienie opłaty na kolejny okres rozliczeniowy pozostanie w gestii organizatora zajęć.
 

- „W przypadku niepublicznych przedszkoli decyzja jest w gestii organów prowadzących placówki. Dotacja będzie wypłacana normalnie i w takiej wysokości, jak w przypadku gdy zajęcia odbywają się normalnie” - zapewnia Prezydent.

Jednocześnie podobne rozwiązanie dotyczyć ma biletów miesięcznych, które będą aktywne dłużej.

- „Ważność zakupionych biletów okresowych w komunikacji miejskiej zostanie automatycznie przedłużona i będzie obowiązywać proporcjonalnie od czasu wznowienia zajęć dydaktycznych w szkołach. Oznacza to, że osoby które kupiły bilety na marzec, a korzystały z niego np. tydzień, będą mogły na podstawie tego samego biletu poruszać się komunikacją miejską gdy przywrócone zostaną zajęcia w szkołach’ - czytamy w informacji.