joomla templates top joomla templates template joomla

Policjanci i pracownicy MOPR będą wizytować środowiska zagrożone różnymi formami krzywdzenia małoletnich i dorosłych. Porozumienie pomiędzy Urzędem i policją w sprawie „Zespołów Prewencyjny”.

info: Urząd Miasta, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Prezydent Grudziądza i Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu podpisali porozumienie w sprawie kontynuacji programu socjalnego pod nazwą „Zespół Prewencyjny”. Policjanci i pracownicy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie wspólnie będą wizytować wytypowane rodziny, żeby sprawdzić czy nic złego nie dzieje w ich domostwach.
 
 
W poniedziałek 11 lutego w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu Pan Maciej Glamowski Prezydent Grudziądza i mł. insp. Tomasz Szczygieł Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu podpisali porozumienie w sprawie realizacji programu socjalnego pod nazwą „Zespół Prewencyjny”.
 
 
Projekt adresowany jest głównie do rodzin z dziećmi przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo – wychowawczej oraz innych, zagrożonych różnymi formami krzywdzenia małoletnich i dorosłych. Członkowie zespołu - policjant i pracownik z MOPR będą wizytować wcześniej wytypowane środowiska, które są w zainteresowaniu policji i służb społecznych. Wspólne patrole mają na celu przede wszystkim eliminowanie ujawnionych zagrożeń, wsparcie dla osób potrzebujących, oraz otoczenie szczególną ochroną dzieci.
 
Projekt socjalny pod nazwą „Zespół Prewencyjny” powstał w 2018 roku z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z przychylnością władz lokalnych. Kilkanaście osób z policji i MOPR odbyło specjalne szkolenie, po czym mieszane patrole ruszyły do pracy. W roku 2018 odbyło się 46 patroli, podczas których zwizytowano 154 rodziny, niektóre dwukrotnie. Mieszane patrole zapukały do drzwi 288 rodzin, w przypadku nie zastania domowników wizytę powtarzano. Na szczęście w żadnym z przypadków nie było konieczności zainicjowania procedury odebrania dziecka.
 
Zadowalającym jest fakt, iż wizyty motywują niektóre środowiska do poprawy funkcjonowania rodziny. Kontynuacja inicjatywy to przedsięwzięcie, które z pewnością powinno przynieść zamierzony efekt.