joomla templates top joomla templates template joomla

Prezydent Maciej Glamowski sugeruje, że najbliższe wybory nie będą "niezawisłe" i zapewnia że jego decyzja nie zależy od sympatii politycznych, w zakresie nieprzekazania spisu wyborców Poczcie Polskiej

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

 
Prezydent Maciej Glamwoski wydał oświadczenie dotyczące nieprzekazania przez Urząd Miejski w Grudziądzu spisu wyborców Poczcie Polskiej. W wysłanym do prasy oświadczeniu czytamy: 
 
- "Atmosfera narastającego napięcia wokół organizacji wyborów Prezydenta RP wznieca wiele konfliktów i sporów w przestrzeni politycznej i społecznej. Ma to miejsce w czasie, kiedy powinniśmy skupiać się przede wszystkim na walce o zdrowie wszystkich obywateli.
 
W tej trudnej do określenia politycznej rzeczywistości okazało się jednak po raz kolejny, że polskie samorządy odgrywają bardzo ważną, stabilizującą rolę w kraju. W zgiełku politycznej walki sprowadzającej coraz częściej dobro Państwa do interesu jakiegoś środowiska, partii, czy ugrupowania, samorządy są najzwyczajniej głosem zdrowego rozsądku.
 
 
Dlatego, po przeanalizowaniu sytuacji formalno-prawnej i dystansując się od emocjonalnych reakcji, podjąłem decyzję o nieudostępnianu Poczcie Polskiej danych osobowych mieszkańców Grudziądza. To nie manifestowanie moich przekonań, poglądów, czy sympatii politycznych, ale należyte wykonywanie powierzonych mi obowiązków, które obejmują przede wszystkim szczególną troskę o zapewnienie bezpieczeństwa grudziądzanom. Ochrona danych osobowych jest tego bardzo ważnym przejawem.
 
Ufam, że Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej zostanie wskazany przez obywateli w wolnych, powszechnych i niezawisłych wyborach"