joomla templates top joomla templates template joomla

Prezydent zapewnia, że "Plan Glamowskiego" jest nadal aktualny pomimo wezwania przez RIO gminy-miasta Grudziądz do opracowania Planu Postępowania Naprawczego

info: UM, Grudziądz, fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

- "W dniu 15 października 2019 Regionalna Izba Obrachunkowa w Bydgoszczy wezwała gminę-miasto Grudziądz do opracowania Planu Postępowania Naprawczego" - czytamy w oświadczeniu Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego. 
 
 
Prezydent Grudziądza wydał oświadczenie w związku z wezwaniem Gminy Miasto Grudziądz do opracowania Planu Postępowania Naprawczego. W oświadczeniu czytamy:
 
- "Choć wprowadzenie tej procedury wymusza na gminie szereg działań zmierzających do bardzo rygorystycznej dyscypliny finansowej, to jednak równocześnie przyjęcie tegoż programu otwiera przed władzami miasta ścieżkę prawną do ubiegania się o wsparcie finansowe ze strony rządu, np. w formie bezpośredniej pożyczki".
 
 
Jak zapowiada Prezydent już na najbliższej sesji Rady Miasta zostanie przedłożony plan postępowania
 
- "Plan Postępowania Naprawczego zostanie przedłożony przez Prezydenta Radnym podczas zwołanej w trybie nadzwyczajnym sesji Rady Miejskiej" - 
 
Prezydent zapewnia, że "Plan Glamowskiego" jest nadal aktualny.
 
 
- "Należy podkreślić, że kwestia ubiegania się miasta o pomoc finansową udzieloną przez rząd jest działaniem równoległym do Pakietu Glamowskiego. W związku z tym plan oddłużenia Szpitala poprzez zaangażowanie Grudziądzkiego Holdingu Komunalnego S.A. oraz docelowe przekształcenie Lecznicy w spółkę kapitałową jest aktualny i konsekwentnie realizowany".
 
W zakończeniu Prezydent zapewnia, że poczynione działania mają za zadanie zapewnić stabilność finansową miastu.
 
- "Suma tych wszystkich działań ma zapewnić Grudziądzowi, a w tym Szpitalowi, jako strategicznie ważnemu elementowi miasta, nie tylko doraźną stabilność finansową, ale szansę na rozwój i zapewnienie mieszkańcom odpowiedniego standardu życia" - czytamy w oświadczeniu.