joomla templates top joomla templates template joomla

Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego wydał oświadczenie w sprawie SP 13 w związku z toczącą się dyskują

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

 
Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego wydał oświadczenie w sprawie działań dotyczących systemu oświaty w mieście, poniżej treść oświadczenia.
 
"Edukacja, to jeden z priorytetów mojej prezydentury. To obszar od wielu lat zaniedbany, a przecież – o czym jestem przekonany – tak bardzo istotny dla miasta. Roztaczanie przed dziećmi i młodzieżą perspektyw, które daje dobry system edukacyjny, to szansa rozwojowa dla Grudziądza.
 
W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej rozgorzała dyskusja o możliwości likwidacji SP13. Ze względu na moje zmagania z chorobą wywołaną przez covid, nie mogłem w tej wymianie zdań aktywnie uczestniczyć. Doskonale rozumiem racjonalne argumenty przemawiające za tym rozwiązaniem, zdaję sobie jednak sprawę, że są sytuacje, w których – oprócz kierowania się merytorycznymi pobudkami – trzeba uszanować również emocje. Zwłaszcza, jeśli dotyczą one niepokojów rodziców o dzieci. Dlatego ja, będąc nie tylko prezydentem, ale również rodzicem, przed racjonalną argumentację, przedkładam empatię dla rodziców i dzieci. W związku z tym podjąłem decyzję, aby moi pracownicy nie podejmowali żadnych dalszych działań nad projektem uchwały o zamiarze likwidacji SP13.
 
 
Casus SP13 jest dobrym punktem wyjścia do dyskusji nad tym, co możemy i co powinniśmy zrobić, aby grudziądzka edukacja była dostosowana do aktualnych potrzeb, aby zapewniała odpowiednie standardy nauczania dla dzieci i młodzieży, a nauczycielom dawała komfortowe warunki pracy.
Do takiej dyskusji zapraszam zarówno radnych Rady Miejskiej, jak i parlamentarzystów, którzy publicznie wypowiadali się w ostatnich dniach właśnie w kontekście reform grudziądzkiej oświaty. Musimy jednak rozmawiać w poczuciu odpowiedzialności. Odpowiedzialność za miasto wiąże się nie tylko z deklaracjami, ale przede wszystkim z umiejętnością podejmowania decyzji zapewniających prawidłowe funkcjonowanie całego systemu.
 
W czasie mojej prezydentury dałem wiele dowodów na to, że jest to czas inwestowania w grudziądzką oświatę po długim okresie letargu. Marzę o Grudziądzu mądrym, o mieście, które inwestuje w sferę edukacyjną, intelektualną, kulturalną. Jest to wielkie wyzwanie, ale nasze miasto na to zasługuje".