joomla templates top joomla templates template joomla

Przewodniczący Klubów radnych Grudziądza proszą Piotra Całbeckiego o spotkanie. Od początku kadencji Marszałek nie znalazł czasu na takie spotkanie, mówią radni. Tematem spotkania ma być grudziądzki Szpital

Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

 
Przewodniczący klubów Sojuszu Obywatelski Grudziądz, Prawa i Sprawiedliwości i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą o spotkanie do Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Tematem spotkania ma być Regionalny Szpital Specjalistyczny im. W. Biegańskiego w Grudziądzu.
 
Grudziądzki szpital pełni w trakcie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 niezwykle istotną rolę w dla województwa kujawsko-pomorskiego i województw sąsiadujących. Wiosną został przekształcony w szpital jednoimienny, dzisiaj pełni funkcję szpitala koordynującego dla województwa.
 
 
W liście skierowanym do Marszałka Piotra Całbeckiego czytamy:
 
- "Przewodniczący Klubów Rady Miejskiej Grudziądza zwracamy się z gorącą prośbą o wyznaczenie terminu spotkania, dogodnego dla Pana Marszałka, podczas którego zamierzamy poruszyć wiele problemów dotyczących naszego miasta, w tym szczególnie spraw związanych z trudną sytuacją Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu. Mamy nadzieję, że mimo natłoku obowiązków, jakie ciążą na Panu Marszałku znajdzie Pan czas, żeby się z nami spotkać. Pragniemy zaznaczyć, że dostosujemy sie do każdego wskazanego przez Pana Marszałka terminu spotkania".
 
Poniżej skan wspomnianego listu, który jest datowany na 18 listopada, a więc prawie tydzień temu. Można wnioskować z jego upublicznienia, że w tym czasie radni nie otrzymali żadnej odpowiedzi od Marszałka. 
 
 
Grudziądzki Szpital stoi na pierwszej linii frontu walki z COVID-19, codziennie walcząc o zdrowie i życie zakażonych pacjentów z całego regionu.
 
Przypomnijmy, że radni Sojuszu Obywatelskiego Grudziądza już od wielu miesięcy starają się o takie spotkanie. Z początkiem kadencji radnych nie wpuszczono na posiedzenie Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Sprawa znalazła się nawet u Rzecznika Praw Obywatelskich.