joomla templates top joomla templates template joomla

Radni wizytowali inwestycje na terenie Grudziądza. Łączna kwota prowadzonych inwestycji realizowanych przez samorząd i spółki komunalne wynosi obecnie ponad 200 mln zł

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

 
Prezydent Maciej Glamowski oraz Radni Rady Miejskiej odwiedzili inwestycje na terenie miasta. Aktualnie w Grudziądzu prowadzone są inwestycje za łączną kwotę ponad 200 mln zł. Wliczając w to projekty realizowane przez samorząd oraz spółki komunalne.
 
W pierwszej kolejności Radni odwiedzili spichlerz 33-35 w którym powstaje Muzeum Handlu Wiślanego. Budowa rozpoczęła się wiosną i potrwa do połowy przyszłego roku. Mieszkańcy mogą spodziewać się otwarcia Muzeum na przełomie 2021 i 2020 roku.
 
 
W następnej kolejności odwiedzane były inwestycje drogowe, takie jak modernizacja ulic: Sienkiewicza, Rapackiego i Królewskiej, Kruszelnickiego, łącznika pomiędzy ul. Lipową a Drogą Graniczną. Po wizji na placach budowy zlokalizowanych w centrum miasta oraz na terenie strefy ekonomicznej radni odwiedzili Szkołę Podstawową nr 4, gdzie realizacja inwestycji dobiega końca. Pozostały głównie prace wykończeniowe. Uczniowie z nowego skrzydła szkoły będą mogli korzystać po najbliższych feriach zimowych, gdy zostaną wyposażone w potrzebny sprzęt.
 
Radni odwiedzili także dwie inwestycje Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni – zmodernizowaną sortownię odpadów w Zakurzewie oraz oczyszczalnię ścieków w Nowej Wsi. Te dwie inwestycje, o łącznej wartości ponad 33 mln zł, zostały zakończone w ubiegłym roku. OPEC aktualnie realizuje dużą inwestycję budowy instalacji do oczyszczania spalin o wartości około 70 mln zł. W grudziądzkim szpitalu trwa bardzo potrzebna budowa Centralnej Sterylizatorni oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, której łączna wartość opiewa na 24,6 mln zł. Natomiast na Cmentarzu Komunalnym powstaje spopielarnia zwłok.
 
– Wszyscy radni znają te projekty z opisów, zdjęć i prezentacji, jednak myślę że warto zobaczyć jak inwestycje są prowadzone i na jakim są etapie. To bardzo cenne doświadczenie. Nasze miasto się rozwija, prowadzimy inwestycje, ponieważ one napędzają gospodarkę. To szczególnie ważne w czasie pandemii i nadchodzącego kryzysu gospodarczego – mówi Prezydent Maciej Glamowski.