joomla templates top joomla templates template joomla

Wieloletnia Prognoza Finansowa Grudziądza unieważniona, nie pomogło odwołanie do RIO. Miasto będzie potrzebowało 40 dodatkowych milionów, jeżeli przegra sprawę w Sądzie

R.Ż/eSerwis.info; info: Urząd Miejski, Grudziądz; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Regionalna Izba Obrachunkowa unieważniła uchwałę Wieloletniej Prognozy Finansowej Grudziądza, w której zdaniem RIO zabrakło pokrycia wydaktów z tytułu straty finansowej grudziądzkiego Szpitala. Czy miasto będzie dochodziło swoich racji w Sądzie - zdecydują Radni na najbliższej sesji Rady Miejskiej Grudziądza. 
 
W związku z uchyleniem przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Bydgoszczy Wieloletniej Prognozy Finansowej Grudziądza na lata 2018-2031 Prezydent Grudziądza zwróci się do Rady Miejskiej o wydanie upoważnienia, które pozwoli mu wystąpić do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
 
 
Według Prezydenta aktualna sytuacja jest analogiczna jak przed rokiem, kiedy RIO unieważniła grudziądzką Wieloletnią Prognozę Finansową, a Sąd uznał rację samorządu. 
 
Regionalna Izba Obrachunkowa jak informuje Urząd Miejski w Grudziadzu na ostatnim posiedzeniu nie uwzględniła argumentów Miasta i stwierdziła nieważność uchwały. 
 
Misto ma zamiar skierować sprawę rozpatrzenia przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym.