joomla templates top joomla templates template joomla

Utrudnienia w ruchu w Tarpnie. Ruch wahadłowy na Poniatowskiego, Krabinierów, Piłsudkiego, Sikorskiego i w obrębie Ronda Fieldorfa Nila

włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

 
Od wtorku 1 sierpnia rozpoczyna się remont nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 498 w ciągu ulic: Poniatowskiego odcinek od Ronda Fieldorfa Nila do ul. Karabinierów, Karabinierów od kanału Trynka do ul. Piłsudskiego oraz Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Karabinierów do ul. Sikorskiego.
 
Ruch odbywać się będzie wahadłowo. Mieszkańcom Grudziądza zalecamy korzystanie z pozostałych dróg. 
 
 
 
Prace polegać będą na frezowaniu nawierzchni, regulacji wysokościowej urządzeń istniejącej infrastruktury podziemnej oraz wykonaniu nakładki z mieszanki mineralno-bitumicznej. Nawierzchnia istniejących zatok autobusowych zlokalizowanych w ciągu remontowanego odcinka ul. Piłsudskiego oraz ich konstrukcja zostanie wymieniona na nową. 
 
Wartość inwestycji wyniesie 1 100 700 zł, z czego 500 700 zł stanowi dofinansowanie  z rezerwy subwencji ogólnej budżetu Państwa, którą pozyskało miasto. Generalnym wykonawcą zadania jest firma Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów ze Świecia. 
 
Zakończeni prac planowane jest na 30 września 2017 r.
 
Informujemy, ponadto, że na czas remontu tymczasowe przystanki autobusowe będą zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących. Miejsca, te będą właściwie oznakowane.