joomla templates top joomla templates template joomla

Sekretarz Miasta Jolanta Herba odchodzi na emeryturę. Osobą wymienianą jako jej następca był Michał Czepek były szef Klubu Platformy Obywatelskiej wspierającej Prezydenta Roberta Malinowskiego

R.Ż/eSerwis.info; info: Urząd Miasta, Grudziądz; info: Ustawa włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Sekretarz Miasta Jolanta Herba odchodzi na emeryturę. Kto zastąpi ją na kluczowym w Urzędzie stanowisku? Jeszcze kilka miesięcy temu wymieniano nazwisko Michał Czepka byłego radnego kierującego Klubem PO w poprzedniej radzie.
 
 
Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski oraz naczelnicy wydziałów i kierownicy biur Urzędu Miejskiego spotkali się na ostatniej naradzie z Sekretarz Miasta Jolantą Herbą.
 
Jolanta Herba 25 lutego br. oficjalnie pożegna się z Ratuszem i rozpocznie zasłużoną emeryturę.
 
 
- Chciałbym wyrazić uznanie dla Pani pracy w administracji publicznej. Była Pani świadkiem tworzenia samorządu i mogła obserwować zmiany, które w nim zachodziły, a to bezcenne doświadczenie. W imieniu pracowników Urzędu Miejskiego oraz mieszkańców Grudziądza składam serdeczne podziękowania za zaangażowanie, z jakim wykonywała Pani swoje obowiązki. Dziękuję za wsparcie, którego udzieliła mi Pani w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Życzę, by czas na emeryturze płynął wolno i by realizowała Pani wszystkie odkładane na później plany - mówił prezydent Maciej Glamowski.   
 
Przypomnijmy, Jolanta Herba w Urzędzie Miejskim w Grudziądzu zatrudniona była od 1 stycznia 1986 r.  zajmując kolejno stanowiska: inspektora, a następnie kierownika Wydziału Spraw Lokalowych, kierownika  Wydziału Organizacyjnego, Sekretarza Miasta i Naczelnika Wydziału Organizacyjnego. Funkcję Sekretarza Miasta ponownie objęła 1 października 2017 r. Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.
 
 
 
Kto będzie następcą sekretarz na jej stanowisku i pokieruje pracą Urzędu? Jeszcze kilka miesięcy temu nazwiskiem jakie się pojawiało się w tym kontekście 
 
- było nazwisko Michała Czepka, byłego radnego Rady Miejskiej, aktualnie radnego województwa -
 
Radny w poprzedniej kadencji kierował Klubem Radnych Platformy Obywatelskiej, a więc miał kluczowy wpływ na wszystkie głosowania w Radzie, w tym te, które w ocenie radnych opozycji doprowadziły to katastrofalnej sytuacji Grudziądza i Szpitala. 
 
Zgodnie z ustawą nabór kandydatów na wolne stanowisko sekretarza przeprowadza się nie później niż w ciągu 3 miesięcy od zwolnienia stanowiska.
 
- Sekretarz nie ma prawa tworzenia partii politycznych ani przynależności do nich -
 
Na stanowisku może być zatrudniona osoba posiadająca co najmniej czteroletni staż pracy na stanowisku urzędniczym w urzędach takich jak gmina, starostwo, urząd marszałkowski - w tym co najmniej dwuletni staż pracy na kierowniczym stanowisku urzędniczym w tych jednostkach lub osoba posiadająca co najmniej czteroletni staż pracy na stanowisku urzędniczym w jednostkach takich jak gmina, powiat itp., oraz co najmniej dwuletni staż pracy na kierowniczym stanowisku urzędniczym w innych jednostkach sektora finansów publicznych.
 
Sekretarz podlega bezpośrednio kierownikowi urzędu, w tym przypadku Prezydentowi Miasta Grudziądza, który może upoważnić sekretarza do wykonywania w jego imieniu zadań, w szczególności z zakresu zapewnienia właściwej organizacji pracy urzędu oraz realizowania polityki zarządzania zasobami ludzkimi.