joomla templates top joomla templates template joomla

Grudziądz został wyróżniony w rankingu przygotowanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie

włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

 
Grudziądz został wyróżniony w rankingu przygotowanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.  W badaniach brano pod uwagę obsługę inwestorów, współpracę z biznesem i wspieranie przedsiębiorczości. 
 
Łącznie sprawdzono 665 gmin, a wyróżniono 59 jednostek. Ocenie podlegała gotowość samorządu terytorialnego do obsługi drogą elektroniczną inwestorów oraz przedsiębiorców. 
 
 
 
Recenzowano dwa obszary: funkcjonalność oficjalnej witryny internetowej oraz możliwość kontaktu elektronicznego. W badaniu wykorzystano m.in. metodę „tajemniczego klienta”. Kontakt z gminą prowadzony były zarówno w języku polskim, jak i angielskim.
 
- Każdego inwestora traktujemy indywidualnie przygotowując „ofertę szytą na miarę”. Ponadto staramy się zapewnić wsparcie na wszystkich etapach procesu inwestycyjnego. Cieszę się, że nasze działania zostały dostrzeżone i wyróżnione tytułem „Gminy na 5” - mówi Joanna John-Błażyńska.   
 
 
Ranking był również okazją do identyfikacji dobrych praktyk, a następnie ich promowania wśród samorządowców. Temu poświęcona była dwudniowa konferencja zorganizowana przez Szkołę Główną Handlową, w trakcie której wręczono przyznane wyróżnienia.  
 
Jednocześnie wydarzenie to miało za cel integrację uczelni wyższych zajmujących się badaniem przedsiębiorczości regionalnej i lokalnej. Odbyły się panele dyskusyjne z udziałem naukowców i przedstawicieli samorządu, jak i instytucji otoczenia biznesu. Nasze miasto reprezentowała Prezes Grudziądzkiego Parku Przemysłowego Joanna John-Błażyńska. Odbyły się również m.in. warsztaty i spotkania z przedsiębiorcami.