joomla templates top joomla templates template joomla

44 tys. wydawano na produkcję "Skanera Grudziądza” i 36 tys. na emisję w TVSM. Skład „Naszego Kuriera Grudziądzkiego” kosztował 80 tys. W Nowym Roku nie zostaną przedłużone umowy

info: Urząd Miasta, Grudziądz; fot: Archiwum/eReporter24 włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Umowy na produkcję i emisję programu telewizyjnego „Skaner Grudziądza” wygasają z końcem roku. Biuletyn samorządowy „Nasz Kurier Grudziądzki” nie będzie wydawany w dotychczasowym kształcie. 
 
 
Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski zdecydował, że nowe umowy na produkcję i emisję „Skanera” nie będą zawierane, tym samym ten program telewizyjny w nowym roku nie będzie już emitowany. 
 
- Uznaliśmy, że formuła tego programu się wyczerpała i jego dalsze finansowanie, w obecnej sytuacji miasta, to zbędny wydatek - podkreśla Prezydent Maciej Glamowski.  
 
 
Obowiązująca w 2018 roku umowa na produkcję „Skanera Grudziądza” (cztery odcinki w każdym miesiącu) opiewała na prawie 44 tysiące złotych. To tego trzeba jeszcze doliczyć koszt emisji na antenie Telewizji Kablowej Spółdzielni Mieszkaniowej wynoszący w 2018 roku ponad 36 tysięcy złotych.
 
Prezydent Grudziądza podjął także decyzję, że biuletyn samorządowy „Nasz Kurier Grudziądzki” nie będzie wydawany w dotychczasowym kształcie. Formuła biuletynu, będącego w dużej mierze papierowym powieleniem internetowego portalu miasta, była mało atrakcyjna i zbyt kosztowna. Ponadto część mieszkańców wskazywała na to, że to pismo do nich nie dociera.
 
Druk i skład „Kuriera” kosztował w 2018 roku prawie 80 tysięcy złotych.
 
- Przygotowujemy koncepcję nowej polityki informacyjnej miasta, która uwzględnia m.in. media społecznościowe i wydawanie gazety samorządowej w zupełnie nowym kształcie. O szczegółach tej koncepcji będziemy informować. Zapewniam, że mieszkańcy będą wielokanałowo i profesjonalnie informowani o życiu samorządu  - dodaje Prezydent Grudziądza.