joomla templates top joomla templates template joomla

Od lat ulegały degradacji teraz ma to się zmienić. Rozstrzygnięto konkurs architektoniczno-urbanistyczny na zagospodarowanie grudziądzkich spichrzy i ulic Spichrzowej oraz Królowej Jadwigi

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

Do ogłoszonego przez Urząd Miejski konkursu na „Opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej ciągu spichrzy grudziądzkich wraz z fragmentem ul. Spichrzowej i al. Królowej Jadwigi” wpłynęło 5 projektów. Dziś, tj. 28 sierpnia poznaliśmy autora najlepszej pracy.
 
Oceny dokonali: wiceprezydent Marek Sikora, architekt Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów RP Marek Grosz, Główny Specjalista ds. Obiektów Komunalnych Urzędu Miejskiego Dariusz Morczyński oraz Architekt Miejski Anna Czajka.
- W sumie otrzymaliśmy 22 aplikacje, w których zgłoszono chęć przygotowania koncepcji. Po weryfikacji dokumentów - 18 wniosków - zostało przyjętych, a ostatecznie 5 gotowych prac wpłynęło do Ratusza. Po burzliwych obradach zdecydowaliśmy, by nie przyznawać 1. miejsca. Wskazaliśmy laureatów 2 i 3. nagrody - mówi wiceprezydent Marek Sikora.
 
Drugie miejsce zdobyła praca przygotowana przez Magdalenę Ptach z Rumi we współpracy z grudziądzką firmą CONCEPT GROUP ARCHITEKCI. Z kolei trzecią lokatę otrzymali: Kamil Kowalski, Łukasz Wawrzyniak, Maciej Filipowicz i Bartosz Lisicki z Łodzi. 
 
Warto dodać, że nagroda za 2. miejsce wyniosła - 20 tys. zł, a za 3. - 10 tys. zł. 
 
Przypomnijmy, obszar, który był objęty konkursem to teren położony na prawym brzegu Wisły pomiędzy Bramą Wodną i Górą Zamkową, od al. Królowej Jadwigi do ciągu zabudowy wschodniej pierzei ul. Spichrzowej.