joomla templates top joomla templates template joomla

Uroczyście podsumowano wyniki grudziądzkiego sportu szkolnego na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim oraz międzyszkolnego współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych

T.W./eSerwis.info; info/foto: Urząd Miejski, Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

 
W Urzędzie Miejskim w środę 21 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie wyników grudziądzkiego sportu szkolnego na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim oraz międzyszkolnego współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych.
 
W wydarzeniu udział wzięli m.in. Prezydent Grudziądza Robert Malinowski, Przewodniczący Komisji Sportu Rady Miejskiej Sławomir Szymański, Pełnomocnik Prezydenta ds. sportu szkolnego Danuta Prusaczyk, Naczelnik Wydziału Edukacji Andrzej Cherek, a także uczniowie, dyrektorzy szkół i nauczyciele.
 
 
 
- Serdecznie gratuluję młodym sportowcom oraz ich opiekunom tym bardziej, że rok szkolny 2016/2017 był  bardzo  udany pod względem osiągniętych sukcesów na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej, a świadczy o tym udział 4 zespołów szkolnych w Mistrzostwach Polski oraz aż 143 medali zdobytych na Mistrzostwach Polski i mistrzostwach województwa. Życzę Wam nieustającej pasji do uprawiania sportu - mówił prezydent Grudziądza Robert Malinowski.
 
 
Uczniowie szkół podstawowych wystartowali w 27 miejskich imprezach sportowych, w 18  gimnazjaliści i w 15 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Wzięło w nich udział odpowiednio: 2962, 1965 i 1492 uczniów.
 
Poniżej lista sukcesów grudziądzkich sportowców na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim:
 
SZKOŁY PODSTAWOWE
 
zespołowe gry sportowe
- złoty medal w mini koszykówce dziewcząt SP 5 i awans do MP, gdzie wywalczyły 8. miejsce - opiekun Armin Igielski,
 
- złoty medal drużyny chłopców SP 5 w finale wojewódzkim w mini piłki siatkowej i awans do MP, gdzie wywalczyli 9. miejsce - opiekun Wojciech  Krupa,
 
- złoty medal drużyny dziewcząt w mini piłce siatkowej SP 21 i awans do MP, gdzie zajęły XIII m - opiekun Jacek Nowak,
 
pływanie
- 2 srebrne medale wywalczyła  uczennica z SP 20 - opiekun Michał Niewiadomski,
 
lekkoatletyka
- 2 medale - złoty i srebrny - w halowych Mistrzostwach Polski czwartków lekkoatletycznych zdobyli uczniowie SP 21 i 16 - opiekunowie: Hanna Gratowska i Leszek Piśko,
 
- 4. miejsce drużyny chłopców SP 20 w sztafetowych biegach przełajowych i 9. miejsce dziewcząt ze SP 5 - opiekunowie: Armin Igielski i Patryk Łęgowski,
 
- 4. miejsce drużyny chłopców z SP 18 w czwórboju LA i 8. miejsce drużyny dziewcząt z SP 5 – opiekunowie: Bartek Dominikowski i Armin Igielski,
 
- brązowy medal drużyny chłopców z SP 21 w trójboju LA i 5. miejsce drużyny dziewcząt z SP 20 - opiekunowie: Judyta Tobolska i Wioleta Bramborska.
 
A na szczeblu ogólnopolskim:to udział 20 uczniów w XVIII finale ogólnopolskim Grand Prix Czwartków LA w Łodzi -  2 srebrne i 1 brązowy medal uczniów SP 16 i 20.
 
 
 
GIMNAZJA
 
zespołowe gry sportowe
- srebrny medal drużyny chłopców Gim.7 w piłce nożnej - opiekun Michał Horna,  
 
- brązowy medal drużyny chłopców Gim.7 w unihokeju - opiekun Zbigniew Szymczyk,
 
- brązowy medal drużyny chłopców Gim.5 w piłce siatkowej - opiekun Adam Przybylak,
 
- 4. miejsce drużyny dziewcząt z Gim.7 w piłce koszykowej - opiekun Marcin Gralak,
 
- 5. miejsce drużyny chłopców Gim. 7 w tenisie stołowym - opiekun Piotr Jędernal,
 
- 4. miejsce drużyny Gim.12 w szachach - opiekun Maciej Dudziński,
 
lekkoatletyka
- złoty i brązowy medal w indywidualnych biegach przełajowych uczniów Gim.7,
 
- srebrny medal w Wojewódzkiej Szkolnej Lidze LA - drużyny chłopców z Gim.7, drużyna dziewcząt Gim.7 zdobyła brązowy medal - opiekunowie: Grażyna Chochliuk, Jarosław Czubaszek i Michał Dejewski,     
 
- srebrny medal drużyny dziewcząt i chłopców Gim.7 w sztafetowych biegach przełajowych - opiekunowie: Jarosław Czubaszek i Michał Dejewski.
 
Ponadto reprezentacja Grudziądza zajęła 5. miejsce w klasyfikacji miast naszego województwa o Puchar Marszałka Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Grudziądz reprezentowali uczniowie z Gim.7, 3, 5, 4, 2  i 9. Zdobyli 2 srebrne medale.
 
 
 
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
 
zespołowe gry sportowe
- srebrny medal drużyny chłopców ZST w piłce siatkowej - opiekun Tomasz Szwaba,
 
- 5. miejsce drużyny II LO w szachach,
 
lekkoatletyka
 
- brązowy medal w Mistrzostwach Polski w Szkolnej Lidze LA zdobyła drużyna dziewcząt I LO - opiekun Wisław Wrona,
- złoty i brązowy medal w indywidualnych biegach przełajowych uczennic I LO - opiekun Wiesław Wrona,
- brązowy medal drużyny dziewcząt I LO w sztafetowych biegach przełajowych - Wiesław Wrona.
 
Uczniowie i nauczyciele za sukcesy na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim uhonorowani zostali pamiątkowymi statuetkami i listami gratulacyjnymi przyznanymi przez  Prezydenta Grudziądza Roberta Malinowskiego:
 
- srebrny medalista Ogólnopolskiego Finału Grand Prix w skoku w dal uczeń SP 16 Jan Bonikowski i jego opiekun Leszek Piśko,
- brązowa medalistka w biegu na 300 m Hanna Siedlecka z SP 16 i jej opiekun Arkadiusz Elszkowski,
 
- srebrna medalistka w skoku wzwyż Maja Kawałkowska uczennica SP 20 i jej opiekun Damian Zbrzeźny,
 
- srebrna medalistka Halowych Mistrzostw Polski w biegu na 60 m uczennica SP 21 Julia Leśniewska wraz z opiekunem Hanną Gratowską,
 
- brązowe medalistki Mistrzostw Polski w Szkolnej Lidze LA uczennice I LO: Karina Jelińska, Sandra Michalska, Aleksandra Nowocińska, Karolina Stępień, Ewelina Kirsz, Eliza Megger, Aleksandra Dąbrowska, Julia Strojna, Julia Rączka, Karolina Kazimierska, Oliwia Pasternak wraz z opiekunem Wiesławem Wroną,
 
- zdobywcy złotego medalu w mini piłce siatkowej: Paweł Tomaszewski, Paweł Becker, Mikołaj Drumowski, Damian Łuszczyński, Dawid Zwaliński, Kamil Chyła, Bartosz Plitt, Marcel Kulibowski, Jakub Walisiak, Nikodem Grajewski i opiekun Wojciech Krupa,
 
- uczennice SP 5 złote medalistki w mini koszykówce: Jessika Grabowska, Natalia Miler, Weronika Łencka, Wiktoria Domachowska, Oliwia Sereda, Weronika Karczewska, Laura Wróbel, Nikola Laskowska, Sandra Ułanowicz, Julia Michalska, Kinga Synkowska i opiekun Armin Igielski,
 
- uczennice SP 21 złote medalistki w mini piłce siatkowej: Natalia Bandurską, Karolina Ugowska, Amelia Broda, Wiktoria Szpyra, Marta Karpus, Agata Cywińska, Agata Skolnicka, Nicola Krzepicka, Weronika Markowska, Natalia Świtanowska i opiekun Jacek Nowak,
 
- uczennice Gim.7 srebrne medalistki w sztafetowych biegach przełajowych i brązowe medalistki w Szkolnej Lidze LA: Magdalena Walisiewicz, Zuzanna Strzelczyk, Natalia Malinowska, Dominika Orgacką, Wanessa Rokicińska, Aleksandra Szkodowska, Martyna Walawander, Zuzanna Wiśniewska, Wiktoria Rybicka, Martyna Mioduszewska, Natalia Nowotka, Kornelia Józefiak, Laura Ordańska, Julita Kraśnicka, Karolina Gronek, Wiktoria Smykowska, Zofia Czerwińska, Natalia Szwagiel, Marcelina Ciesielska i opiekunowie: Grażyna Chochliuk i Michał Dejewski,
 
- uczniowie Gim.7 srebrni medaliści w sztafetowych biegach przełajowych i srebrni medaliści w Szkolnej Lidze LA: Oskar Noga, Adam Mioduszewski, Piotr Kowalski, Jakub Malinowski, Mateusz Biernacki, Jakub Augustyniak, Kacper Pągowski, Fabian Grodek, Klaudiusz Gołatę, Seweryn Grzyb, Szymon Pozorski, Mateusz Kalamarski, Bartosz Reetz, Krzysztof Kaszycki, Kamil Zawada, Maciej Brzóskiewicz, Radosław Andrzejewski, Kacper Ronowicz, Bartosz Kamiński i opiekunowie: Jarosław Czubaszek i Irena Studzińska,
 
- uczniowie ZST srebrni medaliści w piłce siatkowej: Paweł Makowski, Bartosz Karpus, Michał Rynduch, Kamil Jankowski, Patryk Jankowski, Tomasz Pawlicki, Nikodem Czyżnikiewicz, Łukasz Stryjewski, Mikołaj Ciszewski, Piotr Rogoziński, Arkadiusz Czyściecki, Patryk Cichaczewski i opiekun Tomasz Szwaba,
 
- uczniowie Gim.7 srebrni medaliści w piłce nożnej: Patryk Empel, Cyprian Maciejewski, Hubert Koning, Mateusz Aniołkowski, Piotr Szymański, Mateusz Rumiński, Marcel Wszołek, Jakub Lewandowski, Kevin Duda, Dawid Szymkowiak i opiekun Michał Horna,
 
- srebrna  medalistka w pływaniu Maja Zdrojewska z SP 20 i opiekun Michał Niewiadomski,
 
- uczniowie Gim.5 zdobywcy brązowego medalu w piłce siatkowej: Mateusz Adamczyk, Kacper Chojnowski, Oskar Groszewski, Mateusz Justus, Piotr Kajut, Bartosz Kałdowski, Szymon Kordowski, Jakub Mokwa, Michał Osiecki, Kacper Pawlik, Dawid Plichtowicz, Kajetan Sadowski, Jonasz Sobolewski, Jakub Wiśniewski, Kacper Zamorowski i opiekun Adam Przybylak,
 
- uczniowie Gim.7 brązowi medaliści w unihokeju: Mateusz Aniołkowski, Karol Kulaszewski, Jakub Lewandowski, Hubert Konig, Kewin Duda, Mateusz Rumiński, Jakub Wierucki, Szymon Moskwa, Julian Grzybowski i opiekun Zbigniew Szymczyk,
 
- uczniowie SP 21 brązowi medaliści w trójboju LA: Patryk Zabłoński, Jakub Krzemiński, Łukasz Makowski, Łukasz Szumotalski, Hubert Sobolewski, Maksymilian Chojnowskie i opiekun Judyta Tobolska.
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież