joomla templates top joomla templates template joomla

Stypendium w dziedzinie kultury i sztuki dla Agnieszki Piórkowskiej i Daniela Tomaszewskiego

włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

 
Prezydent Grudziądza Robert Malinowski wręczył stypendium w dziedzinie kultury i sztuki: Agnieszce Piórkowskiej i Danielowi Tomaszewskiemu. Spotkanie ze stypendystami zorganizowano dziś, tj. 20 września w Urzędzie Miejskim.
 
- Cieszę się, że grudziądzanie pragną promować nasze miasto poprzez swoją działalność artystyczną. Gratuluję naszym nowym stypendystom i oczywiście życzę nieustającej twórczej pasji - powiedział prezydent Robert Malinowski.  
 
 
 
Stypendium na drugie półrocze 2017 r. otrzymali:
 
- Agnieszka Piórkowska - jest autorką kilku tomików wierszy m.in. „Serce na dłoni”, „Perły wśród róż” oraz „Ósmy kolor tęczy” - 3 000 zł przeznaczy na pokrycie kosztów wydruku tomiku poezji,
 
- Daniel Tomaszewski jest członkiem zespołu MegaraŻ z Grudziądza i gra na perkusji oraz samplerze. Zespół komponuje własną muzykę rockową. Wsparcie w wysokości 2460 zł  pomoże w nagraniu i produkcji materiału dźwiękowego do płyty.
 
Przypomnijmy, stypendium może być przyznane osobom fizycznym zamieszkałym na terenie           gminy-miasto Grudziądz na realizację projektów artystycznych, upowszechnianie i ochronę dóbr kultury i sztuki oraz edukację artystyczną. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w Uchwale Nr XXII/11/12 Rady Miejskiej Grudziądza z 22 lutego 2012 r. 
 
 
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież