joomla templates top joomla templates template joomla

"To jest kompromitacja" mówi radny Joniec, radni powinni "testować, jeszcze raz testować" mówi prezydent. Sesja Rady Miejskiej Grudziądza przerwana, odbędzie się w formie tradycyjnej

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

 
- „To sytuacja kompromitująca dla Urzędu Miasta. Miesiąc trwały przygotowania oprogramowania do zdalnego przeprowadzenia sesji i kończy się to tym, że Pan przewodniczący proponuje nam, abyśmy fizycznie powrócili do Sali i tam głosowali. Jesteśmy w 21 wieku zdalne funkcjonowanie większości firm odbywa się właśnie poprzez internet. Wiele sesji rad miast odbyło się już zdalnie z powodzeniem. Dlaczego brniemy w to, aby spotykać się fizycznie. To będzie kompromitacja Urzędu Miasta tego, że nie jesteśmy w stanie przeprowadzić sesji zdalnie w XXI wieku” - mówił radny Miłosz Joniec, który uważa, że problem leży w oprogramowaniu.

Radny Klubu PiS Miłosz Joniec zarzucił Urzędowi, że nie skorzystał z przetestowanych już aplikacji i jak dodał obecny system był już zawodny podczas testów.

- „Uważam, że to nie kwestia aplikacji, na testach to wychodziło całkiem nieźle, lepiej niż dwie godziny temu” - mówił Prezydent Grudziądza, którzy uważa, że nie oprogramowanie, ale wprawienie się w samej obsłudze i z czasem powinno to działać lepiej.
 

Radni powinni to zdaniem Prezydenta Glamowskiego ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, bo jak sam dodał początkowe zdalne spotkania chociażby z Wojewodą też były problematyczne, a z czasem zaczęła ta formuła działać sprawniej.

Zdania radnych, których przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kowarowski spytał o zdanie, były podzielone, 13 radnych było za zmianą formy procedowania i przeniesieniem obrad za tydzień, 7 radnych było przeciwnych procedowaniu niezdalnemu, a 2 osoby wstrzymały się od głosu.

Ostatecznie jednak propozycję przyjęto z małymi modyfikacjami. Przewodniczący Łukasz Kowarowski przerwał obrady Rady Miejskiej i przeniósł sesję na 6 maja na godz. 16, która odbędzie się w tradycyjnej formie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.