joomla templates top joomla templates template joomla

Wiceprezydent Szymon Gurbin złożył życzenia pracownikom grudziądzkich filii za pośrednictwem specjalnie utworzonej telekonferencji. 8 maja to Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

info: UM/Grudziądz włącz . Opublikowano w Grudziądz samorząd

 
8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. To okazja do podsumowań całorocznej pracy i podziękowań dla bibliotekarzy. Wiceprezydent Szymon Gurbin złożył życzenia pracownikom grudziądzkich filii za pośrednictwem specjalnie utworzonej telekonferencji.
 
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, obchodzony jest w Polsce od 1985 roku. Każdego roku święto rozpoczyna tzw. Tydzień Bibliotek. Jednak ze względu na panującą epidemię koronawirusa SARS-CoV-2, obchody 35. rocznicy musiały ograniczyć się do minimum.
 
 
Dzisiaj, w Bibliotece Miejskiej im. W. Kulerskiego, wiceprezydent Szymon Gurbin złożył na ręce dyrektor Aleksandry Ciżnickiej kwiaty oraz podziękowania dla wszystkich pracowników grudziądzkich bibliotek.
 
- Chciałbym państwu zarzucić rozsiewanie epidemii kultury. Robią to państwo z ogromną elegancją i wdziękiem, ale przyznam, że są ludzie, którzy tej epidemii kultury bardzo się boją. (…) Życzę żeby państwo tę swoją kulturalną epidemię rozsiewali dalej z ogromnym zaangażowaniem. Także z całego serca życzę żeby mieli państwo nieustanne uczucie zawodowej satysfakcji i żeby nigdy nie gasła w was ta ogromna mądrość, którą nosicie w sercach oraz to piękno waszej wrażliwości, która myślę jest motorem państwa działań – mówił Wiceprezydent Szymon Gurbin.
 
 
Aby uczcić dzisiejsze święto odbyła się telekonferencja ze wszystkimi pracownikami grudziądzkich placówek. Podczas niej dyrektor Aleksandra Ciżnicka podsumowała roczną działalność książnicy.
 
- Spotykamy się w nietypowy sposób. Podsumowując ubiegły rok wiemy, że tą taką naszą podstawową działalnością jest gromadzenie, opracowywanie, udostępnianie książek, zarówno na miejscu jak i też na zewnątrz. W zeszłym roku Biblioteka Miejska im. W. Kulerskiego zakupiła ponad 4000 jednostek inwentarzowych za prawie 95 000 zł – mówiła Aleksandra Ciżnicka.
 
 
Święto wszystkich bibliotekarzy to także doskonała okazja to nagród i awansów. Dyrektor grudziądzkiej książnicy poinformowała o awansach dwóch pracowników na stanowisko starszego bibliotekarza: Anety Graczyk-Grablis z Wypożyczalni Głównej oraz Anny Uziałło z Filii nr 4.
 
Na ręce pani dyrektor złożono 50 róż, które zostaną przekazanie pracownikom poszczególnych filii.